Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire használjam fel a megmarad...

Mire használjam fel a megmaradt mézeskalácsot?

Figyelt kérdés

Van egy nagy tál megmaradt (díszítetlen) mézeskalácsom és a karácsonyi mézeskalács házikó is meg van még, rengeteg cucc ment el rá így sajnálom kidobni.

A sima mézeskalácsokat gondoltam holnap felhasználók a sajt torta alapjának (remélem, hogy össze illik majd a krémmel, mert egyébként nagyon finom lett), viszont a házikó, ami tegnap kissé beomlott tartalmaz tojásfehérjés cukormázat, nem tudom, ha újra felhasználnám változtatna-e valamit a keksz ízén esetleg negatív irányba.


A mézeskalács nagyon kis egyszerű édesség és szeretjük díszíteni is karácsonykor, de hamar ráunnak, így rendszerint nagy mennyiség megmarad. Nem vagyok egy spórolós, de nem örülnék, ha mind a kukába landolna.

Ti még mire használjátok fel, a megmaradt mézeskalácsot? Várom az egyéb sütemény ötleteket :)


2019. jan. 3. 18:47
 1/5 A kérdező kommentje:
*felhasználom
2019. jan. 3. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Én valamilyen pohárkrémet készìtenék belőle, vanìliás mascarponés krémmel, csokis vagy narancsos öntettel.
2019. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezért nem sutok
2019. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mézeskalács száraz hűvös helyen fél év alatt sem romlik meg. A cukormáztól legfeljebb édesebb lesz, nem lesz rosszabb. Ha most egy jól záródó dobozban elteszed, egy-két hónap múlva örömmel fognak majszolni belőle. Az én unokáim a nyári szünetben szokták megenni a maradékot. Addig egy nagy fém mézeskalácsos (dán vajas keksz volt benne régesrég) dodozban tárolom, soha nem volt még semmi baja.
2019. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden olyan süteménybe jó, amibe egyébként darált háztartási keksz kellene.

Lehet belőle pl. Kókuszgolyó,Keksz szalámi, Mézeskalács golyó.

Nagyon finom baracklekvárral megkenve, tejbegrízzel rétegezve pohárkrémként. Az íze hasonló, mint a mézes-krémesnek.

Ez a Kekszes tejfölös sütemény is elkészülhet belőle

[link]

2019. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!