Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvenc recepted, ami...

Mi a kedvenc recepted, ami nem tradicionális köret hús mellé vagy főzelékhez?

Figyelt kérdés
Ilyesmire gondolok, mint főzelék mellé a brokkoli ropogós vagy a rántott-töltött főtt tojás. De pl a rizs, krumpli helyett, mit csináltok szívesen husi mellé? Nem vagyok vega vagy ilyesmi, csak jó lenne kipróbálni már mást is. Köszi 😊
2018. okt. 21. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékek mellé sokszor csinálok tócsnit, de szeretjük szaftos ételekhez is.
2018. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pürék karfiolból, brokkoliból, karalábéból, zöldborsóból, vagy ezek keverékéből.
2018. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van élet a sült krumplin túl is és szeretek más zöldségeket köretként használni húsok mellé.

Fehér húsokhoz, halhoz, szárnyashoz céklát sütök. Alaposan megkínálom fokhagymával, és rozmaringot szórok rá, így sütöm ki tepsiben sütőpapíron.

Vörös húsokhoz vajon párolok kelbimbót, karikára szelt répát.

aztán még ott van a zöldség chips. Bár itthon ritkán készítem el, úgy jó ha vegyes, és elég nehéz , macerás jól megcsinálni, hogy ropogós legyen. Egyes éttermekben lehet ilyent kérni, halak mellé mennyei. Én fogasfilével ettem.

Vadakhoz, vörös húsokhoz még burgonyapogácsát szoktam készíteni, amolyan rösztifélét.

Nagyon jó köretnek, de önmagában is étel az un. leöntött krumpli. Annyi, hogy karikákra szeljük a burgonyát, lehelyezzük a tepsibe, és leöntjük sűrűre kevert palacsinta tésztával, és szalonna kockákat is szórunk bele. Én a szalonnát kicsit előre megpirítom egy kis lábosban és úgy szórom rá. Ha megsült, könnyen kockákra szelhető.

Aztán ott van még a hummusz, ami szintén önmagában is étel, de köretnek is kiváló. (csicseriborsóból készül)

Sült krumplikása: Hagyományos módon elkészítjük a krumplikását, majd szétterítve a tepsibe helyezzük, és kisütjük. Hagymát pirítunk serpenyőben, amit a tetejére szórunk a tálalásnál.

Csicsóka saláta. Nálunk a kertben csak úgy burjánzik, és nagyon értékes zöldség. Ugyanúgy készítem el, mint a krumplisalátát, tehát megfőzöm kissé, és hagymát, ecetes lét adok hozzá. Eléggé laktató, rántott hús, sült tarja mellé már nem is kell más.

Édesburgonya: Alufóliába csomagolva helyezem a sütőrácsra, addig sütöm, míg nem könnyedén beletudom szúrni a hústűt.. Isteni pl. kacsasültek és vadak mellé.

2018. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hús melle ecetes cékla torta
2018. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy étel, mi csak sitty-suttynak hívjuk, mert viszonylag gyorsan elkészíthető. Önmagában szoktuk enni, de köretként is megállja a helyét. Krumplit kell sziromra vágni, és kisütni, utána lecsepegtetni az olajat róla. Egy másik lábasba áttesszük a kisült krumplit, kis olajat teszünk alá, majd ha már elég meleg, felvert tojást ütünk rá, mintha rántottát készítenénk. Hagyjuk megsülni a tojást is. Akkor a legjobb, ha egyben marad, és egy krumplis-tojás korongot kapunk. Lehet ízesíteni hagymával, szalonnával, ki hogy akarja, de ketchuppal is finom.

Ha nem akarjátok túl olajosra, akkor a sült krumplit sütőben is meg lehet sütni.

2018. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sütőtökös krumplipüré a kedvencem. Kis maradék sült sütőtökből elkészítve még finomabb. Édesebb a sült tökből, mint a főttből.
2018. okt. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Milyen az az ecetescékla-torta?
2018. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!