Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvenc recepted, ami...

Mi a kedvenc recepted, ami nem tradicionális köret hús mellé vagy főzelékhez?

Figyelt kérdés
Ilyesmire gondolok, mint főzelék mellé a brokkoli ropogós vagy a rántott-töltött főtt tojás. De pl a rizs, krumpli helyett, mit csináltok szívesen husi mellé? Nem vagyok vega vagy ilyesmi, csak jó lenne kipróbálni már mást is. Köszi 😊
2018. okt. 21. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Krumplipüré édesburgonyából.
2018. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Karfiolrizs, édesburgonya-csipsz, vagy tepsiben sült gyökérzöldségek: cékla, zeller, répa, szálzellerrel.
2018. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sült cékla almával és hagymával


Hozzávalók 4 adag

4 db közepes méretű cékla

4 fej vöröshagyma

1 db nagy sárgarépa

2 db savanykás alma

5 evőkanál olívaolaj

5 evőkanál balzsamecet

ízlés szerint só

ízlés szerint frissen őrölt bors


A céklát megtisztítom, mindegyiket 8 cikkre vágom, mikróban lefedve 5 percig előpárolom. A sütőt 180 C-ra előmelegítem.

A megtisztított vöröshagymát cikkekre, a sárgarépát falatnyi darabokra vágom. Az előpárolt céklával együtt sütőtálba teszem, sózom, jó sok borsot és egy kiskanálnyi kakukkfüvet szórok rá. Meglocsolom az olívaolajjal.

1 dl vizet öntök alá. Megnedvesített sütőpapírral befedem és kb. fél órán át sütöm.

Közben az almákat megmosom, kimagozom és cikkekre vágom.

A cékla közé teszem az almacikkeket is és meglocsolom a balzsamecettel. Visszatolom a sütőbe 15 percre.

2018. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Sütőben sült karfiol


Hozzávalók: 4 adag

1 fej nagyobb karfiol

olívaolaj

ízlés szerint só

ízlés szerint frissen őrölt bors

ízlés szerint őrölt fűszerkömény


Elkészítése:

A sütőt előmelegítem, 190 C-ra, hőlégkeverés. A karfiolt megtisztítom, megmosom, és ujjnyi vastag szeletekre vágom.

Sütőpapírral bélelt tepsibe teszem a karfiol szeleteket, mindkét oldalát olívaolajjal vékonyan megkenem, sózom, fűszerezem.

190 C-on, hőlégkeverésen 20 percig sütöm.

2018. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Hogy készíted a brokkoli ropogóst?? Jól hangzik, szívesen kiprálnám. Köszi :)
2018. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomos sült krumpli


Hozzávalók:


80 dkg krumpli, 2 ek olaj, 1 nagyobb doboz sűrített paradicsom(150g), 1 kk fűszerpaprika, 4-5 cikk fokhagyma, 1/2 citrom leve, petrezselyemzöld, só, bors


Elkészítés:


A krumplit megtisztítom és kockákra vágom. Összekeverem az olajat, a sűrített paradicsomot, a fűszerpaprikát, sózom, borsozom és ráöntöm a krumplira.

Összekeverem, egy sütőpapírral bélelt tepsibe terítem és közé teszem a héjukban hagyott fokhagymacikkeket.

180 fokra előmelegített sütőben 30-40 perc alatt megsütöm, közben megforgatom, hogy egyenletesen süljön. Sütés vége előtt pár perccel meglocsolom citromlével és megszórom petrezselyemzölddel.

2018. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Mi nagyon szeretjuk a parolt zoldborsot hus melle, vagy a parolt kukoricat. Sima fagyasztott zoldborsot vagy fagyasztott kukoricat parolok mikroban par percig. So es egyeb izesites nelkul, a natur hus szelet melle.
2018. okt. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös, több verziójat ismerem (egy ételfutár cégtől rendelek ebédet általában a vitál konyha részlegből, ott kóstoltam meg először).

Van Sütőben süthető verzió, brokkolit felvágom, felrakom párolódni, mehet mellé akár kicsi krumpli vagy répa. Ha megpuhult, villával osszenyomom vagy mixerrel lepürésítem. Aztán tört fokhagyma, kis zabpehely (ha nincs akkor volt, hogy zsemlemorzsát tettem bele),, egy tojás, só, bors. Formázható massza lesz belőle. Sütőpapírral bélelt tepsiben is ki lehet sütni, vagy csak lisztbe forgatva, kisütni tepsiben. Jó pufi lesz. Én szeretem, akkor csináltam először, mikor a rántott brokkolinak valót túlfőztem, aztán nem akartam kidobni, és eszembe jutott ez.

(mértékeket nem tudok, változó, érzed úgy is, hogy mikor lesz formázható massza, de 2emberre fél kiló brokkoli a max)


Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm az ötletek eddig és külön a recepteket!

2018. okt. 22. 06:28
 9/17 A kérdező kommentje:
*kisütni serpenyőben
2018. okt. 22. 06:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Karfiolpure, fott karfiol fokhagymas tejfolbe forgatva, sutoben sult repa-sutotok-cekla-lilahagyma olivaolajjal, zoldfuszerekkel, zoldborsopure rozmaringgal, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mikor dietaztam, elegge kreativnak kellett lennem, akkor szulettek ezek a koretek.

2018. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!