Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok elfogy fél kg tészta...

Nálatok elfogy fél kg tészta egy evésre?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk és simán megeszünk annyit, ezért nem értem ezeket a kérdéseket, hogy "sok tészta maradt" (ha ketten esznek belőle, hogy maradhatna amúgy is sok? vagy egy kilót főz ki valaki?)
2018. aug. 22. 13:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Ugye úgy értetted, hogy fél kiló kifőtt (vagy megfőtt, lásd fentebbi kérdés) tészta? Mert szárazon mérve, az brutális mennyiség.

Pont most főztem ki egy csomagnyit (500 g), bolognai raguhoz, úgy, hogy első nap hárman ettünk belőle, második nap egy ember evett belőle, tegnap én ettem, és még van egy adag. Szóval 6 adag jön ki egy csomag fél kilós tésztából.

2018. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

Tésztája is válogatja. Csavart tésztából a felét a fél kilósnak biztos megfőzöm. Az sem mindegy, hány tojásos, milyen fajta.

Nálunk is a fél kilós fele fogy el, ha kétszer eszünk belőle ketten.

Valaki itt írta, hogy egy nap meg tud enni egy kiló tésztát. Hűű, az nem semmi! :D

2018. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
200 gramot főzök, egy vacsorára két főre. Én csak kevés tésztát eszek 100 gramban van vagy 350 kalória, plusz a szósz rajta, simán megvan 600 kalória, ami pont elég egy étkezésre.
2018. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
Elfogyhat, de általában 2 napra van elosztva, 2 embernek. Így is 5-6 adag lesz belőle, szóval repetázni is lehet.
2018. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Simán elfogy mert viszünk munkahelyre + otthon is eszünk
2018. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kifőtt állapotú fél kg-ról írtam.
2018. aug. 22. 17:03
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak közepesen éhes vagyok, egy csomag, fél kiló száraz tésztát megfőzve, bolognai raguval egyedül, együltő helyemben megeszem. Meg hozzá 3 - 4 sört.
2018. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%

Az kemény. 1000 kcal / kopf. És ez csak a tészta, még nem tettetek rá semmit.

Nem, én nem szoktam 1800 kcal-t enni vacsorára, egy étkezésre, mert ez az egész napi kalóriaszükségletem.

2018. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

Kis túlzással bármennyi tészta elfogy, ha épp tésztásak vagyunk, bár nekem most már ott van a szénhidrátmérgezés réme, de főleg nincs nagy fazekam, így egyszerre csak 250 grammot főzök. Ami nem sok kettőnknek, de ha van leves és alapos desszert is, a tésztán pedig rengeteg sajt, akkor azért elég egy rendesebb étkezésre.

1000 kcal alatt eszünkbe se jut főétkezést tartani (esetleg vacsorát, az gyakran apróbb), engem pedig annyira nem laktat a gabona, hogy fél kiló vajas kenyér után is csak kopog a szemem. Legalábbis régen így volt, most nyáron már könnyebben lakom jól. Azért 250 g tészta egyedül nem lenne kihívás, az feltéttel sem sok kalória s azért utána még hiányozna egy csomó fehérje, így tuti ennék egy édességet 6 tojássárgájából vagy valami.


Viszont tudjuk, hogy egyesek a zabkását is 30 gramm zabból készítik minden extra kalóriadús cucc nélkül, pedig azért az még picike étkezésnek is extra lightos.

Nyilván van, aki tésztából eszik keveset. Köretként én is alig enném. Pl. a rizsköret nekem sokszor 10 vagy 20 gramm rizsből van, a másik részből és a desszertből eszem sokat.

2018. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagyok,fele zacskót meg szoktam csinálni,és azt simán megeszegetem egy nap . N
2018. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!