Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tippek grillpartihoz?

Tippek grillpartihoz?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy grillsütőt, és meghívni barátokat egy grillpartira. Ez lenne életem első grillpartija, életemben nem grilleztem még, tudnátok mondani tippeket milyen ételeket lehetne csinálni? Gondoltam hamburgerre, mást ötletem nincs.. Ha valaki tud mondani, azt megköszönném!

2018. júl. 2. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Grill kolbász,szalonna,csirkemell szeletek grill páccal,tarja is grillezhető,virsli. Én ezeket szoktam.
2018. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Grillez idényzöldségeket cukkini, padlizsán, spárga, paradicsom, hagyma. Csinálhatsz saslikot is, veszel pálcikát felkozkázod a zöldségeket és valami húst csirkét/disznót bepácolod és felszurkodod rá. Vagy szeletben is megsütheted ezeket. Csinálhatsz hideg házi limonádét/ jégkrémet is. :) Ezek jutottak eszembe.
2018. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek jók, köszönöm!
2018. júl. 2. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok valami könnyű salátát is, az jól szokott menni a grillhúsokhoz.
2018. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valami salátára, zöldségekre gondoltam én is, szerintem a hambi így nyáron túl nehéz kaja lenne, nekem legalábbis..
2018. júl. 2. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokszor grillezünk, fontos, hogy legyen valami sós harapnivaló, pogácsa,(amíg leég a szén, és elkezdünk sütögetni)


A pácolt húsokon (a tarjától a csirkemellen át a grillkolbászig), sok mindent lehet még készíteni a parázs felett.


Nagyon finom grillezve a darált hússal töltött félbevágott kaliforniai paprika,

[link]


Baconbe tekert krumpli (előfőzöm, betekerem, és mehet a grillre)


Baconba tekert cukkini csíkok ( kicsi, legfeljebb arasznyi cukkinikből készül, négybe vágom, reszelt sajtba forgatom, betekerem és már sülhet is,,,csak addig amíg megpirul a szalonna)


A juhtúróval töltött gomba.

[link]


Szeretjük az oldalast, amit előző nap előfőzök, bepácolom, ezután grillezem, kívül ropogós, belül omlós.


Csirkecomb filéből szoktam készíteni rablóhúst, sokkal szaftosabb lesz, mint csirkemellből.


Nagyon jó grillsajtokat is lehet kapni készen.


Ne hagyd ki, a friss csemege kukorica parázson sütve egészen különleges.

[link]


Grill partikon nálunk Görög saláta és

Amerikai káposzta saláta szokott lenni.

[link]


Köretként héjában előfőzöm a krumplit, majd alufóliába csomagolva a parázson megsütöm.


Még egy jó tanács: legyen elég friss kenyér és hideg sör, mert egy jó grillpartin ezekből fogy a legtöbb 😉

2018. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 3. 08:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Receptet milliót találsz a neten, én inkább csak azt javasolnám, hogy mindenképp csinálj egy próbasütést csak úgy, magatoknak, kicsit kitapasztalni a sütőt. Különösen, ha faszenes grill.
2018. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, előtte mindenképp akartam egy próbasütést, mert bár barátok, nem akarok beégni előttük.. :D
2018. júl. 3. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!