Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! A mélyhűtött leveles...

Igabcsy kérdése:

SOS! A mélyhűtött leveles tésztámat mitől rontottam el?

Figyelt kérdés

Én elég vastagnak találtam a nyers tésztát, és egy kicsit nyújtottam rajta. Megtöltöttem sajttal és sonkával, majd össze hajtottam mint a káposztás hajtókát. Tetejét megkentem tojással.

Az előírás szerint, előmelegített 230 °C-os sütőben 15 percig sütöttem, de nem lett leveles a tésztája, hanem kissé ragacsos, olyan összeállós.

Mit csináltam rosszul? Még van 3 lapom amivel nem csináltam semmit, de már kiolvadt.

Segítsetek, nem szeretném a többit is elszúrni, mert elég drága.


2010. jún. 16. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyankor olyan, ha nem elég meleg a sütőm.
2010. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sütöbe tegyél kis edényben vizet, hogy göz legyen benne, akkor jobban feljön. A tésztának hidegnek kell lennie (amig vársz a sütöre, addig tedd be a hütöbe), a sütönek forrónak.
2010. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, mint a 19:15. A lényeg, hogy nem melegedhet túl a tészta, amíg nyújtod. Kicsi lisztet szórsz a lapra és alá, gyors mozdulatokkal kinyújtod, éles hideg késsel vágod, töltöd, hajtod/tekered, elkevert tojással megkened és előmelegített, forró! sütőbe teszed, amibe alulra már a bekapcsoláskor beteszel egy kis tepsiben vagy hőálló tálban forró vizet. Sütés közben nem nyitogatod, csak amikor az ablakon át már látod, hogy szépen megpirult.

Egyébként, vannak ócska leveles tészták, amikkel bármit teszel, nincs sok esélyed. Nekem pl. az Aldiban kapható nagyon bevált, az ára is nagyon jó, kiadós és szép magasra nő sülés közben.

2010. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezt az adagot még kisütöttem, sajna már teljesen kiolvadt a tészta mire sütöttem, ergo... felmelegedett, amitől óva intettetek. De azért egy kicsit jobb lett mint az első.

Van még egy adag a fagyasztómba a következőt majd így sütöm ahogy mondtátok.

2010. jún. 16. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!