Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a rizses...

Hogyan készítitek a rizses lecsót?

Figyelt kérdés
Belefőzitek a rizst a lecsóba, vagy külön kifőzitek , mint a tésztát és összekeveritek?

2018. máj. 23. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Külön főzöm, mert nem szeretem ha szétfő a paprika, a lecsónak a főzési ideje rövidebb, mint a rizsnek. Ráadásul nálunk nem mindenki szereti rizzsel, pl én is a jó sűrű szaftos lecsót szeretem magában, rizs nélkül.
2018. máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Külön készítem el a lecsót és a rizst.
2018. máj. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is külön készítem, pont amiatt amit az 1-es írt, csak annyi különbséggel, hogy amikor 80%-ban kész a rizs, akkor belekeverem abba a lecsóba, ami éppen csak kezdi kidobni a levét, de még nem puha a paprika. Ha így csinálom, akkor a rizs beszívja a jó kis levet és finomabb lesz.

De kezdő jobb ha végig külön főzi.

2018. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Végül is tejberizst is lehet úgy csinálni, hogy kifőzöd a rizst, majd hozzákeversz tejet...
2018. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Külön főzöm, mert a férjem imádja, amikor le van pirítva a rizs, és megmarad az illata. Utána adagol magának úgy, ahogy kedve tartja. Régen együtt főztem, de ez a verzió sokkal jobban ízlik neki. Nekem meg tök8.
2018. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!