Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy keszititek a rakott...

Hogy keszititek a rakott krumplit?

Figyelt kérdés
En tojast es krumplit fozok,felkockazom es leontom kolbasszal meg tejfollel.De sosem olyan finom mint amilyet mashol eszek.Ti hogy keszititek hogy finom legyen?
2018. febr. 16. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem kockázom, hanem karikára vágom.

Nem öntöm, hanem rétegezem a tojást, krumplit, kolbászt. Tejföl a tetejére megy.

Nagyon fontos, hogy milyen a kolbász, mert ha nem jó, finom, minőségi, akkor az egész rossz lesz tőle.

2018. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Enis karikazom bocsi es retegesen pakolom.Amugy gyulai vekonykolbasz.
2018. febr. 16. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Krumpli, sok tojás, jóféle füstölt házikolbász, vaj, tejföl, só, főzőtejszín.

Tepsi vagy jénai kivajazva, zsemlemorzsával beszórva.

Első réteg krumpli, (nem kockában, hanem karikában) rá a kolbász, hogy a zsírja átjárja a krumplit, rá a tojás, tejföl pettyek, vaj darabkák, só.

Ezt ismétled, míg minden el nem fogy, a tetejére krumpli kerüljön és ráöntesz egy főzőtejszínt.

Azzal most nem fárasztlak, hogy én besamelt készítek, amibe reszelt Karaván sajtot teszek és ezt teszem a tetejére, mert ez nem muszáj, bár azzal az igazi.

Elég, ha tejfölben elkeversz egy tojást, megsózod és ezt simítod a tetejére.

Mehet a sütőbe!

2018. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

... meg is kívántam, holnap ez lesz!

Köszi Kérdező!:)

2018. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Mi rengeteg sült hagymát is rétegzünk közé és aszalt paradicsomot, a tetejére pedig sajtot reszelünk. Kolbász viszont nincs benne, nagyon ritkán eszünk húst, azt is kizárólag húsételben, a krumplisokban soha, ezért kell beleraknunk valami mást, ami erősebb ízt ad. De eleve szeretjük a fentieket...
2018. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Krumpli-tojás-kolbász (Chorizo vagy M-Budget) :)

- só és bors, tejföl, pici reszelt sajt


Majd ezt ismételgetem, a végén tejföl és bőven reszelt sajt (Pizzakäse-Mischung, vagy ilyesmi édeskés és sós vegyesen).

2018. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem karikázom a krumplit, hanem (kapaszkodj) reszelem :)


Egyszer baromira nem volt kedvünk karikázgatni a krumplit, és jött az elvetemült ötlet, hogy reszeljük le. Baromi finom lett!! Sokkal jobban átjárta a kolbászos szaft, gondolom a nagyobb felülete miatt. Azóta én mindig így csinálom. Néha a tojást is reszelem, de azt inkább tojásszeletelővel felvágom+rétegezve lerakom.

2018. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!