Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Petrezselymes krumplit hogyan...

Petrezselymes krumplit hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A megfőzött krumplit össze keverem a petrezselyemmel.Régen a petrezselymet egy kis olajban "megdinszteltem".Viszont már csak összeöntöm és rakok rá egy kis olajat ,összemelegítem.
2009. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én nem főzöm meg a krumplit, hanem max. hosszában ketté vágom, egy serpenyőben olajat melegítek, rengeteg petrezselyemmel, fedő alatt megpuhítom a krumplit, (forgatni kell!) majd ha elég puha, leveszem a fedőt, és szép pirosra sütöm.

Nagyobb mennyiség esetén tepsiben is készítheted.

Nagyon-nagyon finom :)))

2009. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se fözöm meg elöre - akkor nincs olyan jó ize, hanem kockákra vágom, sózom, kevés olajon óvatosan kevergetve megpárolom. Amiko már puha, akkor teszem hozzá az összevágott pertezselymet és lefedve még 10 perdig állni hagyom együtt, közben egyszer vigyázva átkeverem. Igy a petrezselyem ize intenzivebb és még a vitaminok is megmaradnak benne.
2009. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Apró újkrumpliból szeretem. Meg se pucolom, csak ledörzsölöm egy kicsit a krumplit, vajon/olajon megpirítom/párolom (nem főzöm, akkor nem lesz íze) a végén hozzákeverem a petrezselymet.
2009. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én kockára vagy karikára vágva sós vízben megfőzöm a krumplit, majd ráöntöm az előzőleg olajon megpirított petrezselymet, amibe belevágok egy fej hagymát is, nagyon finom lesz tőle, ez az én hagymás-petrezselymes újkrumplim, nagyon szeretjük. :)

2009. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam volna, h ennyiképpen lehet. újkrumpliból csináltam sós vízben,leszűrtem és rá a vágott petrezselyem. Finom lett. Legközelebb vajon pirítom. Köszi mindenkinek!!!
2009. jún. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!