Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi maradhatott ki belőle hogy...

Mi maradhatott ki belőle hogy ízetlen lett?

Figyelt kérdés
anyum nem főz túl változatosan, ritka alkalmak egyike hogy rávettem készítsen frankfurti levest. igaz nem voltam ott a főzési folyamatnál de sajnos hatalmas csalódás lett, nem mondtam neki de hiába látszólag minden hozzávalója megvolt (nem is nagyon vallattam ne legyen belőle veszekedés de pl. fokhagymát is említett) de nincs meg az a jellegzetes íze aminek kéne lenni, amire emlékszem más helyekről. az egy dolog hogy sótlan, az ember pótolja, de van tippetek hozzábbértőktől mi maradhatott ki vagy miért lett az egész jellegtelen? :(
2018. márc. 28. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Lehetetlent kérsz!

Nem tudjuk milyen volt az íze, nem tudjuk miből és mennyit tett bele, tehát nem tudjuk mi maradt ki belőle.

Én ezekből a hozzávalókból készítem, (pluszban teszek bele még fehér és sárgarépát is, mert mi úgy szeretjük)

Gondold át, hogy mi nem volt benne:

[link]

2018. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Passz. Frankfurti levesbe nem kell sokféle fűszer, sót és frissen őrölt borsot teszek bele, a rántást készítem úgy, hogy megfuttatom a füstölt szalonna zsírjában az apróra vágott fokhagymát, meghintem őrölt köménnyel, úgy pirítom meg benne a lisztet, legvégén belekeverem a pirospaprikát, és rögtön fel is engedem vízzel. Talán a kömény maradt ki, vagy nem pirította meg a fokhagymát, csak beledobta.
2018. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha valami sótlan, akkor én sokszor ízetlennek szoktam érezni. Sózás utána nem sósabb lesz, hanem összességében ízesebb. Nem tudom, mennyire vagy gyakorlott, azért írtam.


Másrészt lehet, hogy mindenből tett bele anyukád, amit kell, csak nem pont olyan arányban. Esetleg a felhasznált virsli nem volt elég jó minőségű (bár ezt kétlem, a menzán is jó frankfurti levest adtak, pedig ott biztos a legolcsóbb virslit használták).

2018. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket, amit biztosra tudok hogy szalonna semmilyen formában nem volt benne, majoranna sem, illetve épp előtte hurrogott le hogy nem kell bele kömény én meg lustaságból nem is néztem utána hogy én emlékeztem-e rosszul, de akkor mégis kellett volna namindegy, lehet pont ezek hiányoztak az ízből.


illetve a másik dolog amiben nem vagyok biztos de lehet, hogy a vöröshagymás részt teljesen kihagyta, talán attól lehetett volna még intenzívebb. legközelebb megpróbálom én összeügyeskedni

2018. márc. 28. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pont a két fő fűszer hiánya miatt volt ízetlen. Majoranna és őrölt kömény.
2018. márc. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga, én sose teszek bele majorannát, igaz, krumplit és vöröshagymát se.
2018. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a köményre szavazok.
2018. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!