Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen és mennyi olajat...

Milyen és mennyi olajat használsz el egy héten?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsi vagyok, hogy mások hogy vannak ezzel :)
2018. jan. 23. 07:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
#8: Ne dőlj be a marketingnek. A mangalicazsír semmivel se jobb/egészségesebb a többinél.
2018. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
#11! Nem azért használok mindenhez mangalicazsírt, mert állítólag egészségesebb, hanem mert nekem egész egyszerűen jobban ízlik.
2018. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Én meg azért, mert a "maszek" hentesem mangalicát tart és dolgoz fel a vevőinek. Hetente süti ki a friss zsírt, így még betankolni sem kell belőle, mert bármikor vehetek tőle.

Teszek a marketingre, úgy és azzal főzök, amit szeretünk.

Kedves L.. István talán nem kellene kötekedni mindenkivel!

2018. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12 vagyok. 13, válaszolóval tökéletesen ehyetértek. Nekem is megvan, hogy kitől veszem. Szerintem pl a rántott hús is finomabb, ha nem olajban, hanem házi mangalicazsírban sütöm.


Viszont István hozzászólását nem vettem kötekedésnek. Neki ez a véleménye, elfogadom.

2018. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Igazad van, lehet más véleménye mindenkinek. De már nem az első beszólása...Ráadásul hasznavehetetlen hozzászólása is van, olvasd el a fasírt stabilizálásához adott kommentjét. De ide írom röviden, mert egy szóval szólt hozzá, hogy "zsírral ".

Ezt minden épeszű ember komolytalannak tartja.

Na mindegy, nem róla kell szólnia a mai napnak :)))

2018. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán sütök-főzök, mert mindig felpakolnak a szülők kajával. De ha főzök, akkor napraforgó olajjal, de akkor se sokkal, csak ha esetleg valamihez bő olaj kell kisütni. Legyen mondjuk 2-3 dl egy hónapban.

+ kókuszzsírt is használok. Hetente fél decit. De azt a hajamra pakolásnak. :)

2018. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is használom a kókuszzsírt hajra is.:-)
2018. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%

Változó, hogy mennyit, de mindig kókuszzsírt használok. Nem is jutok jóféle állati zsírhoz, de túl közel is állok a vegasághoz ahhoz, hogy felmerüljön bennem eme opció. De elismerem, hogy egy jó kis állati zsír finom, míg a kókuszzsírnak közel semmi íze nincs (persze ezen lehet változhatni, a krumplis-hagymás fritőzzsír egészen más).


Egy időben, amikor még kövérebb voltam, bár már fogytam, heti közel 1 kiló kókuszzsír ment el kettőnkre, most, hogy kevesebb zsír fér a szálkásításomba s amúgyis jobban fókuszálok a rejtett zsírokra, jóval kevesebb. Talán 20-30 dkg? Erősen függ attól, hogy épp mit főzünk, de zsír azért mindig kell valamicske. Jobbára én főzök és sütök, ezért van az, hogy az én zsírcsökkentésem ilyen erősen kihat a háztartás zsírfogyasztására.

2018. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%

Zsír/olaj, mikor mi, de keveset, a főzéshez mondjuk:

- 2-3 ek/étel

- tojáshoz a bacont sütöm elé, és abból annyi zsír bőven sül ki

- nagyobb mennyiség a fánkhoz vagy lángoshoz megy el

2018. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Minimális olajjal főzök, néhány evőkanálnyi napraforgó és olíva megy el hetente általában. Olajban sütni utálok (évente talán háromszor-négyszer rá tudnak venni, de olyankor sem használok a feltétlenül szükségesnél több olajat), a salátáimat nem olajozom, zsírt nem használok. Vajból szívesen fogyasztanék kriminális mennyiséget, ha nem lenne mostanában ilyen őrült drága.
2018. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!