Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen és mennyi olajat...

Milyen és mennyi olajat használsz el egy héten?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsi vagyok, hogy mások hogy vannak ezzel :)
2018. jan. 23. 07:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Normál esetben kb fél dl és 1 dl között.
2018. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Zsírral főzök, egészségesebb és jobb ízű is az étel, mint olajjal. Olajban csak sütöm, amit bő zsiradékban kell, de ez is ritka. Salátába használok még olajat.
2018. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Semennyit, kókusz- vagy (ritkán ertéshúsokat) mangalicazsírral főzök. Salátákra balzsam- vagy gyümölcsecetet teszek, olajat csak ritkán. Idejét se tudom, mikor vettem utoljára, van egy-két spéci otthon (mák, szőlőmag, dió), azokból használok néha.
2018. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem írni, hogy természetesen aki más zsiradékot használ azt írja le :) Köszönöm a válaszokat eddig
2018. jan. 23. 09:14
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Hidegen sajtolt napraforgó olajat használok.

Ilyenkor télen 1 liter 3-4 hónapig is elég.

Nyáron nagyon szeretjük a rántott zöldségeket,ezért az olajsütőben elég sok olajat elhasználok, ha lehet aķkor fritőzolajat, vagy pálmaolajat veszek,mert nem ég meg olyan hamar.

A húsokat zsírral készítem. Főzéshez kacsa vagy libazsírt használok.

Salátákhoz olívaolajat,

2018. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Havi 1 l-t. Egy másodpercig sem hiszem el, hogy a többször felhasznált olaj rákot okoz. Egyébként én is általában zsírral "dolgozom". Ja! Napraforgó vagy repce. Olíva nem érdekel.
2018. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Változó. Ha véletlenül olajban sült ételt készítünk (havi egy-két alkalom), akkor nyilván az emeli a statisztikát, mert egy litert beleöntök a sütőedénybe. :D De egy ilyen adag olajban általában kétszer vagy háromszor sütünk, attól függ, mennyire ég meg.

Ha adott héten nincs ilyen étel, akkor legfeljebb egy-két decit. Ha húst pácolok, meg pirítok elő, vagy hagymát dinsztelek, akkor azt mindig picike olajon teszem. (Csirkemellet nagy ritkán margarinon sütöm fehéredésig.)

Zsírt nem szeretem sütéshez.

2018. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Én szinte mindent mangalicazsírral készítek. A zsír a viszkózus arany! :) Egy-két dologhoz szeretem a tökmagolajat az íze miatt, de "sima" étolajat nem is tartok itthon.
2018. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Első mi a fenéért lett lenyomva?


Én szinte semennyit. Ha mégis, akkor repcét szoktam, vagy olivát. Kókuszzsírt is. Egyetlen oka van, az hogy most ki van nevezve egészségesnek. Holnap meg ez lesz a főbűnös.

Általában sertészsírt használok, s nem érdekel, ha nem illik bele a táplálkozáskutató szakemberek lelki világába.

Néha margarinra is sor kerül. Vajat soha. Ennek egyetlen oka, hogy ami vajat kapni lehet nálunk, az nagyon drága, s nem is sütéshez-főzéshez való.

Magyaros ételhez nem is illik. Fogyasztottam külföldön vajban készült ételt, s jó. Csak nem a magyar ízeket kell keresni.

2018. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Olajat csak halsütéshez használok, persze fogási szezonban. Sima mezei napraforgót, repcét, esetleg kukoricaolajat. Ez összvisz 2 lt lehet.

Főzni én is mangalicazsírral főzök, zöldségköreteket kevés vajon párolom.

Olivaolajat kifejezetten hideg salátákhoz használok-keveset-mivel egyes vitaminok csak zsírban oldódnak.

2018. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!