Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalt már valaki ilyen...

Tapasztalt már valaki ilyen szagot főzésnél?

Figyelt kérdés
Van egy szép rozsdamentes edény garnitúrám,egy pár éve, próbálgatom, de ahányszor fel fő benne a víz, iszonyú szúrós szag árad belőle, nem merem befogni főzni, meddig, mit lehetne vele csinálni? Vajon mérgező?

#főzés #sütés #edények.
2017. dec. 22. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a műa. nyele, füle véletlenül lánggal érintkezik ? Annak van nagyon büdös szaga.

Én 25 éve használom a nemesacél garnitúrámat, de soha nem tapasztaltam semmi szúrós szagot, az említetten kívül, az pedig az én hibám volt, hogy nem figyeltem oda kellően.

A nemesacél semmilyen mérgező anyagot nem bocsát ki magából.

2017. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de nagyon figyelek az edény fülére, ha felemelem a fedőt meg csap az a borzalom szag, utána el illan kissé, de meg marad bennem az undor, el megy a étvágyam tőle!
2017. dec. 22. 12:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Várom még a válaszokat, mert hat éve kb, a Corába ahogy kihozták el is kapták, tehát sokan vettek ebből az edény készletből! (kissebb méretű edények az átlagnál, és 6 darabos)
2017. dec. 22. 12:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes vizet forralni benne?
2017. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ontottvas edenyeket szoktunk kiegetni, de en lehet megprobalnam evvel is. Veszteni nem veszthetsz semmit, igy se tudod hasznalni. Hat ha ugy megszunne ez a szag.
2017. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom, még eddig nem teszteltem ecettel, hogy mi történik, simán vízzel mindig vissza jött a kellemetlen szag amikor fel melegedett!
2017. dec. 22. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlás után elöször alaposan ki kell mosni forró, mosgatószeres vízzel, nemcsak elmosogatni a megszokorr módon. Emellett megpróbálhatod az edényt beáztatni forró, szódabikarbónás vízbe, de az egészet lepje el a víz, és a fedöt is. Az ecetes áztatás is segíthet, mert szerintem valami eredeti kezelöanyag szagát érzed, viszont azt hiszem, föleg a fedönek lehet szaga.
2017. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, most már neki állok,nem csak sima vizet főzök fel benne, ha nem rakok bele ezt azt, mert jónak tűnik a beáztatás!
2017. dec. 22. 16:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy az ecetet meg a szódabikarbónát ne egyszerre használd, mert közömbösítik egymást!
2017. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (9.) -csak szódabikarbónát raktam bele és jól felfőzve, még áznak!
2017. dec. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!