Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem tudok főzésnél...

Miért nem tudok főzésnél áttérni az olíva olajra?

Figyelt kérdés

Mindig kiérzek a kajákból és a salátákból egy kellemetlen mellékízt, ami miatt inkább nem is eszem.

Jelenleg napraforgó olajat, sertészsírt és libazsírt használok, de szeretnék egészségesebben főzni.

Mellesleg az olívabogyót sem bírom megenni.



2016. aug. 21. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
A libazsír a legjobb.
2016. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Próbálj ki mást, ha az olívaolajat nem szereted. Szezámolaj, tökmagolaj, mogyoróolaj, stb. mind más-más ízű :)


Amúgy meg a legegészségesebb a sertészsír és az étolaj teljes elhagyása lenne. Illetve az olajmennyiségek csökkentése, pl. nem mély olajban sütni, hanem egy kanálnyiban, stb.

2016. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Nehogy bedőlj már ezeknek a kereskedelmi reklámoknak és a gyártók által támogatott "szakértők"-nek. Az eszkimók sem haltak ki, holott ők fókazsírt esznek (a húst kevésbé).
2016. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ja, még nem haltak ki, csak a 30 éves eszkimó már öregnek számít :D
2016. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2. jól írja, próbálj ki más olajakat és emellett fokozatosan csökkentsd az olaj, zsír mennyiségét is.
2016. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem is lehet mindenhez oliva olajat használni, mármint az extra szüzet. Az csak salátákhoz való. De ha nem szereted az ízét, akkor felesleges erőltetni.

Főzni meg nem biztos, hogy oliva olajban a legegészségesebb. Szerintem az a jó, ha az ember többféle zsiradékot használ és váltogatja őket, mert mindegyiknek van előnye is, hátránya is. A legjobb meg, ha minimálisra csökkented a bő zsiradékban kisült ételeket.

2016. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem ízlik, ne használd. Fölösleges erőltetni, semmivel sem egészségesebb, mint a többi olaj, maximum divatosabb.
2016. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Próbáld ki a kókusz-zsírt, nekem az nagyon bevált..Szerintem nincs mellékíze:)
2016. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

Persze!

Mikor végre lebontottuk a vasfüggönyt, és bezúdúlt kintről a rengeteg étolaj, és hozzá a szakvélemény, miszerint a sertés-zsír mennyire egészségtelen... még fizettek is, ha kivágták a sertés-állományt.

Nem is maradt egyetlen egy őshonos mangalica sem az országban. Most kiderült hogy igenis a mangalica zsírja még az étolajnál is egészségesebb... drága pénzért veszik ha jól tudom Argentínából???

Erről ennyit! Ettől kezdve mondhatnak nekem amit akarnak, majd eszem azt, amit megkívánok, vagy amit a pénztárcám megenged.

2016. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

8-as vagyok, nem baj, hogy lepontoztak ezen az oldalon ezt már megszoktam, de mivel sejtem miért tették, had mondjam el, hogy alapból én is főzök disznó zsírral, napraforgó olajjal is, de van olyan étel, ahol egyáltalán nem számít, hogy a zsíradék mi hozzá, mert tényleg pusztán az állag, szín vagy leégés ellen kell. Na ezekben az ételekben, mivel úgyis van itthon és valóban néha nemárt csökkenteni a bevitt zsír mennyiséget kókusz vajat használok. Aminek nincs mellékíze, ezért mivel a kérdezőnek ez a problémája merem ajánlani.


Nem tudom ebben hol a probléma.. Gondolom valaki azt hitte én is nagy bio- minden ellenes vagy vegán vagy stb vagyok /amikkel egyébként nincs baj/ és ezért pontozott le. Azt mindig könnyebb, mint kérdezni. :)

2016. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!