Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti sütésnél, főzésnél mennyire...

Ti sütésnél, főzésnél mennyire figyeltek arra közben, hogy viszonylag tiszta maradjon a konyha?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, bár minden nap főzök és sütni is sűrűn szoktam, de számomra olyan furcsa, hogy egyesek úgy főznek, hogy az egész konyha szalad a liszttől, kifröccsent dolgoktól, stb. Tovább tart rendet rakni, mint maga a főzés.


Nem figyelek kényszeresen ezekre a dolgokra, de nem zavaró, ha főzés után minden úgy néz ki, mintha robbantottak volna a konyhában?



2016. aug. 16. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kényszeresen nem figyelek oda én sem . De ami nem kell már mert kimértem pl liszt azt már teszem is vissza helyére. Ha valami esetleg kifröccsen vagy maszatos lesz valami miatt akkor letörlgetem ,de nem végzek nagy takarítást de ne legyen kosz körültem. Van mosogatógépem de ha nem olyan koszos az tál ,vagy edény főzésközben elmosogatom.
2016. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy inditok, hogy csinálok egy jó forró JAR-os vizet a mosogatóba. Elmosogatom, ha van edény, majd elrámolom. Előveszem azokat az edényeket, ami most kell, és elkezdek előkésziteni. Folyamatosan öblitem el a vizembe a hámozót, a késeket stb. Soha nincs kupi körülöttem a konyhában. Mikor az ebédre kerül sor, nincs koszos edény elől. Sőt, a megfőzött étel is átkerül "teritős edény"-be. Kaja végén minden kisebb edényekbe kerül, és ujra mosogatás. Gyors vagyok, nem okoz problémát az egész. Az zavarna, ha káosz lenne.
2016. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem kell, elpakolom, a mosatlan megy a mosogatógépbe. Főzés végén áttörlöm a pultot fertőtlenítővel, és ha megtelt a gép, elindítok egy programot. Ha valami kiborul, feltörlöm, ha valamire még szükség van, elmosom gyorsan kézzel.
2016. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért jutott ez eszembe, mert én is úgy főzök, hogy fölösleges koszt nem csinálok, de sokszor nézem a főzős műsorokat és a többség olyan kupit csinál, hogy a felvétel után kb. 10-én egy óráig csutakolják a konyhát. Rossz nézni, ahogy bánnak a dolgokkal. Vagy csak az a lényeg, mit főznek? Én azt is észreveszem, hogy hogyan.
2016. aug. 16. 16:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én felfogásom szerint egy normális átlagháziasszony pontosan úgy tesz, ahogy írtátok. nekem is ez a természetes, hogy ne legyen semmi felesleges elöl, amit már elhasználtam eszközt, edényt, azonnal elmosom, és teszem a helyére.

Persze, az is lényeges, hogy ki mit látott otthon, hogyan rögzültek ezek a szokások.

Szegény anyukám tisztaságmániás volt, és persze akkoriban ennyi edényünk sem volt, tehát muszáj is volt főzés közben mosogatni, mert mondjuk újból szükség volt az edényre.

Amúgy is, a tisztaság fél egészség :)

2016. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon. Amit már nem használok rögtön öblítem és teszem a mosogatógépbe. A szemetet pl zöldség héja, vége, mag stb zacskóba rakom vagy papír törlőkendőre és rögtön kidobom. A vágódeszkákat leöblítem, a pultot letörlöm és a konyharuhát kicserélem mire végzek. Így sosincs utána takarítanivaló.
2016. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
En nem szoktam kulonosebben. Fozes utan rendet rakok.
2016. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Pici lakás = pici konyha, nincs hely arra, hogy kupi legyen.

Igaz, hogy amikor nagyobb konyhám volt, akkor is főzés közben mosogattam, rögtön mostam és raktam a helyére, ami már nem kellett, most viszont ha nem ezt tenném, a végén le sem tudnék ülni a konyhában!

2016. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem figyelek oda erre. Nyilván direkt nem öntöm a tál mellé a lisztet, de ha kifröccsen/lecsöppen valami még nem fogok eret vágni.
2016. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ami már nem kell, azt elteszem (tenyérnyi a konyha, így amúgy sem hagyhatok elöl semmit, ha mozdulni is szeretnék), a kiszóródott lisztet, kifröccsent olajat nagyjából feltörlöm, a sütés-főzés végén pedig feltakarítom a maradékot. Mosogatni a végén szoktam, mert ha félidőben állok neki, valami mindig odaég, hiába figyelek éberen.
2016. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!