Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért áll össze a rántás?

Miért áll össze a rántás?

Figyelt kérdés
Tojáslevest szerettem volna csinálni, de nem tudtam a rántást sem mrgcsinálni mert összeállt az egész.

2017. szept. 28. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A rántást mindig hideg vízzel kell felengedni. Először csak kevés vizet öntünk rá, miközben gyorsan kavarjuk a fakanállal, majd amikor már a liszt és a víz elkeveredett egymással (ez csak néhány pillanat!), még öntünk rá vizet és tovább kavarjuk.

Ha így csinálod, sohasem fog összeállni, sohasem lesz csomós.

2017. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Picivel több zsiradékot tegyél a rántásba, úgy sem lesz csomós.

A tojáslevest nem tudom, te hogy készíted, de először a rántást kell megcsinálni, utána fűszerezni és felengedni langyos vízzel. Először zavaros, de ahogy felforr a levesed, szépen kiegyenlítődik a leves. Vigyázz, mert hamar kifut. :) Fuss neki mégegyszer, mert nagyon hamar megvan.

2017. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a rántást apránként felöntöd hidegvízzel,-ha van- használj kicsi kézi drótos habverőt, ezzel tökéletesen simára keverheted. Ha sűrű tejföl állagú, akkor lehet langyosvízzel felengedni, és, ha egy kicsit már összeforrt, akkor mehet bele a felvert tojás, fűszerek.
2017. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én a vízig el se jutottam. Még csak az olajnál meg a lisztnél jártam de hirtelen csomós volt az egész, nap lisztdarabok lettek mint a nokedli úgy nézett ki. Sok volt a liszt vagy miért?? Tudom nevetséges, de nagyon kezdő vagyok, de most már mindenképp szeretnék megtanulni főzni, de úgy látszik nem lesz az erősségem.
2017. szept. 28. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igen, kevés volt a zsiradék, sok a liszt, azért írtam, hogy tegyél hozzá több olajat alapból. A rántott leveshez nem kell túl sok liszt.Amíg pirítod a rántást, folyamatosan kevergesd, nem lesz csomós.
2017. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!