Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lesz így a tésztám?

Milyen lesz így a tésztám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet úgy linzertésztát készíteni, hogy vaj helyett 2 doboz natúr joghurt kerül bele? Emellett lenne még 3 tojássárgája és egy pici kókuszzsír is



2017. szept. 5. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Hamarabb küldtem el, mint ahogy szerettem volna.. szóval: liszt, natúr joghurt, tojássárgája, szódabikarbóna, pici kókuszzsír és cukor. A tésztát fagyasztanám picit, majd reszelném, közé reszelt alma kerül.
2017. szept. 5. 13:43
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ebből nem lesz linzer, az biztos. Csinálj inkább piskótát. A linzer alapvető eleme a vaj
2017. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább egy kevert tészta lesz, amibe belesüpped az alma, linzernek a lelke a sok vaj.
2017. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is elég szkeptikus vagyok s csatlakozom az előttem szólóhoz, ha nem akarok hozzáadott zsírt használni, én is piskótát sütök, abba nem kell. Sokat sütök s a szükséges zsírt nem szedhetem ki a tésztákból, mert az elrontja az egészet.


Vannak zsírszegényebb, joghurtos sütik, olyat süthetsz, de akkor keress bevált receptet. A joghurt olyan nagyon távol áll a tömény zsiradéktól (jobbára víz), hogy nagy tapasztalattal is elég nehéz lehet extrapolálni, milyen lesz az eredmény.

2017. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha linzer tésztát akarsz sütni , a vaj helyett használhatsz kókusz zsírt egy evőkanál joghurttal.

Készíthetsz kevert tésztát 1 pohár joghurtot, 2 pohár lisztet, fél pohár olajat, fél pohár cukrot, 2 db tojást, 1 mokkáskanál szódabikarbónát keverj össze, szórd meg kockára vágott almával. Süsd tűpróbáig.

2017. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak csendesen jegyzem meg, hogy a kókuszzsír egyáltalán nem olyan egészséges,mint azt egyesek gondolják.

A kókuszolajban található zsírok 82 százaléka telített. Míg a sertészsírban 39 százalék, a vajban 63 százalék ez az arány.

2017. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a "receptet" ne ajánld senkinek sem, még magadnak sem.

Ebből semmi jó nem fog kisülni.

csinálj egy normális linzertésztát, csinálj kicsi sütiket belőle, és naponta egyél meg belőle 2 darabot.Ennyivel nem vétesz semmilyen fogyókúra ellen.

A linzer nagyon sokáig eláll egy jól zárható dobozban.

De féladagot is készíthetsz, vagy az egész adag felét le is fagyaszthatod.Bármikor előveheted, kiengedve ugyanúgy nyújthatod, szaggathatod, mint újkorában.

2017. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!