Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak ha nem ízlik...

Mit csináljak ha nem ízlik amit otthon főznek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak finnyásnak fogok tűnni, de kérlek mielőtt nekem esnèl olvasd végig.

Anyukám,és a testvérem vegetáriánus. (apum külön él) én is az voltam, csak én már besokalltam.. Szóval az a helyzet hogy nem ízlik amit anya főz. Nincs különösen rossz íze, csak monoton és semmilyen. Pl tegnap krumplipürè volt rántott gombával, meg rántott sajttal. Az a vicces hogy ez tök jól hangzik, de a úgy érzem hogy már az életemre elég rántott sajtot ettem, egyszerűen hányingerem van ha rágondolok, a gomba.. Víz íze volt. Ma egy tál tèsztát ettem sajttal, egy snickerst, és pár darab kekszet. E tényleg nem értem magam, de már nagyon utálom azt amit itthon eszünk. Arra gondoltam holnap bemegyek a városba enni valamit, de spórolni szeretnék, úgyhogy most erre nincs keretem.. Nem tudom mit tegyek.. Megfordult a fejemben, hogy megtanulok főzni, és főzök magamra, viszont félek hogy anyukám rosszul lenne a hústól, vegetáriánus ételeket viszont nem tudnék csinálni, és valószínűleg nem is ízlene. 14/L (hibákért elnézést kérek) (UI:Nem tudtok valami finom, de egyszerű ételt?)



2017. júl. 27. 22:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak olyan vegás ismerőseim, akik néha azért esznek halat és garnélát, mert a szervezetnek néha szüksége van állati fehérjékre is, olyan aminosavakra, amelyekhez tejből és tojásból nem tud a szervezetünk hozzájutni. A volt barátom személyi edző (elég szép izmai vannak ahhoz képest, hogy jobbára csak növényi fehérjét eszik).


Itt, Németországban elég sok vegás cucc van a hűtőben külön polcon (még a diszkontokban is), amelyek szójából, vagy szójamentesen más növényi alapanyagból készültek, magas a fehérjetartalmuk és hús helyett lehet őket használni. Hipp és hopp készen vannak: növényi "húscsíkok": csirkemell íze van, édes-savanyúhoz ideális, rántott szelet, darált "hús", parizer- (mortadella) szerűségek, egyéb felvágottak, még szalámi ízű növényi szalámit is lehet kapni.


Egy picit olcsóbbak, mint a valódi hús.

2017. júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként falafelt anyukád nem tud csinálni? Vagy vehetnél egy doboz falafel-port. Tuti finom zöldséges kuszkusszal meg arab uborkasalátával.


Vagy vöröslencséből is lehet fasírtot gyúrni sok tojással.


Ez nem a teljes termékskála, van még másféle növényi "hús" is itt NÉmetországban, a bioboltban pláne:

[link]

2017. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!