Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak ha nem ízlik...

Mit csináljak ha nem ízlik amit otthon főznek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak finnyásnak fogok tűnni, de kérlek mielőtt nekem esnèl olvasd végig.

Anyukám,és a testvérem vegetáriánus. (apum külön él) én is az voltam, csak én már besokalltam.. Szóval az a helyzet hogy nem ízlik amit anya főz. Nincs különösen rossz íze, csak monoton és semmilyen. Pl tegnap krumplipürè volt rántott gombával, meg rántott sajttal. Az a vicces hogy ez tök jól hangzik, de a úgy érzem hogy már az életemre elég rántott sajtot ettem, egyszerűen hányingerem van ha rágondolok, a gomba.. Víz íze volt. Ma egy tál tèsztát ettem sajttal, egy snickerst, és pár darab kekszet. E tényleg nem értem magam, de már nagyon utálom azt amit itthon eszünk. Arra gondoltam holnap bemegyek a városba enni valamit, de spórolni szeretnék, úgyhogy most erre nincs keretem.. Nem tudom mit tegyek.. Megfordult a fejemben, hogy megtanulok főzni, és főzök magamra, viszont félek hogy anyukám rosszul lenne a hústól, vegetáriánus ételeket viszont nem tudnék csinálni, és valószínűleg nem is ízlene. 14/L (hibákért elnézést kérek) (UI:Nem tudtok valami finom, de egyszerű ételt?)



2017. júl. 27. 22:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8-as tudja, hogy szeretnék enni húst, mindössze én nem akarom ilyenekre kényszeríteni, mert tudom hogy undorodik pl a nyers csirkemelltől stb.. De megpróbálom majd azokat elkészíteni amit mondtál :)

Amúgy mindenkinek köszönöm a válaszát, jöhetnek még! :)

2017. júl. 27. 23:28
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A kényszer vitt rá ,mostmár de azért Köszönöm :)

A lecsó nagyon könnyű, egy fél vagy egy fej hagymát felvágsz (a darabok kb ugyanakkorák legyenek hogy a kisebb darabok ne égjenek oda míg a nagyobbak még kész sincsenek) serpenyőbe olajat teszel és begyújtod,ha az olaj forró akkor beleteszed a hagymát és ilyen "tükrösre" sütöd ezt hívják dünsztölésnek. Hogyha úgy látod hogy a hagyma jó akkor a csíkokra vagy kisebb szeletekre vágott paprikát is hozzáadod és kevergeted. 1-2 perc és zutty a paradicsom is mehet hozzá levet fognak ereszteni úgyhogy nyugi semmi nem ég le,le is fedheted hogy párolódjon. Aztán ízlés szerint sózod és borsozod. Van aki tojással csinálja vagy tesz hozzá kolbászt is,ez már mind rajtad áll :) de amúgy van egy csomó internetes oldal ami teljesen kezdőknek van tele receptekkel stb.

Ami még eszembe jutott hogy pudingot is csinálhatsz. Keress recepteket kezdőknek. Ha kell segítség írj üzenetet nyugodtan :)

2017. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól hangzik, tuti megpróbálom :)
2017. júl. 27. 23:40
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
Azt azert tudnod kell, hogy az a labas-fazek-serpenyo stb, amiben akar csak egyszer is hust sutsz-fozol, a kesobb abban az edenyben sult-fott veggie eteleknek mas izuk lesz. Tehat vegyel magadnak kulon edenyeket a husos eteleknek.
2017. júl. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Megtanulsz főzni, és főzöl magadnak!

2. Anyukád pedig főz saját magának!


Így mindenki azt eszi, eheti, amit szeret!

2017. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%

Amit a többiek is mondtak.

Vagy beszélsz anyukáddal,hogy főzzön neked husos dolgokat is néha, vagy ha nem hajlandó húshoz sem érni akkor megtanulsz pár egyszerű receptet (nem akkora ördöngösség főzni,főleg a mai világban ahol bármit megtalálsz a neten) és megcsinálod magadnak :)

Például rántott hús, natúr hús, bolognai darált húsból.

2017. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek, ez egy kifejezetten nehéz helyzet.Valószínű, hogy ebben nőttél fel, és soha nem került szóba, hogy te, és esetleg testvéred is más módon- húst is evőként-étkezzetek.

Elég nagy vagy már ahhoz, hogy magad döntsd el, hogy hogyan szeretnél a továbbiakban táplálkozni.Itt nem egyszerű finnyásságról van szó, hanem életmódváltásról.

Ehhez pedig minden embernek joga van, még, ha 14 éves is.

Alapból tisztelem a vegetáriánusokat, nincs semmi bajom velük, de senkit nem lehet rákényszeríteni, hogy így éljen.A tolerancia ugyanúgy elvárható részükről is a húst is evők irányába...

Ha számítasz anyukádnak ( ami persze nyilvánvaló ) közös megegyezéssel képes lesz megoldani a problémát.

A főzés megtanulása nem nehéz, sok segítő oldal van a neten, és szakácskönyveket is érdemes lapozgatni.

Nagyon remélem, hogy nagyobb családi vita nélkül rendeződnek a dolgaid.

Sok sikert és kitartást.

2017. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek igaza van, hogy jogod van úgy enni, ahogy szeretnél, de szerintem itt inkább az a probléma, hogy anyukád nem főz változatosan. És ezt amúgy vega dolgokkal is meg lehet oldani, főleg manapság, lehet már kapni vega kolbászt, a bolognai ugyanúgy jó hús helyett lencsével, és összességében rengeteg nagyon finom zöldségétel van, amiket könnyű elkészíteni. Én először biztos azzal próbálkoznék, hogy kinézek egy érdekes vega receptet, és megkérem anyukámat, hogy készítsük el együtt. Így legalább a főzés alapjait megtanulhatnád tőle, és közben lehet, hogy találtok pár olyan kaját, amit szívesen eszel :-)
2017. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Jól esik hogy ennyien válaszoltok, köszönöm szépen :)

A 14-es nem értem miért lett lepontozva, mi azokat "kóser" edényeknek hívjuk.

Igazából nem ezen nőttem fel, mindössze 2 éve lettem vegetáriánus. (csak beleuntam, hogyha elmegyek egy étterembe, mindig rántott sajtot eszek rizzsel vagy sültkrumplival) ÉS hangsúlyoznom kell, hogy nem anya kényszerített erre.

Amit az utolsó mondott, azt tuti megfogadom, igazából jó lenne megtanulni főzni is, szeretnék olyan lenni aki tud magáról gondoskodni :)

Beszélni fogok anyukámmal, hogy szeretnék megtanulni főzni, néha húsos ételeket is elkészíteni. (szerintem örülni fog annak hogy végre rászánom magam valami hasznosra )

Viszont ezeket szeretném én elkészíteni, arra nem fogom megkèrni hogy főzzön nekem húsos ételeket, igazából a nap felében így is dolgozok sokszor, úgyhogy két fèle ételt nem fogok elvárni tőle.

2017. júl. 28. 16:34
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, itt jön be sajnos az, hogy vegaként is lehet egészségtelenül étkezni.

Mondd meg neki, hogy szeretnél megtanulni főzni, de ez azzal jár, hogy te a húsos étkezést fogod választani.

Neki pedig mutass youtube-on vega/vegán vloggereket, vannak egy jó páran és mutasd meg neki, hogy lehet így is változatosan enni.

2017. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!