Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak ha nem ízlik...

Mit csináljak ha nem ízlik amit otthon főznek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak finnyásnak fogok tűnni, de kérlek mielőtt nekem esnèl olvasd végig.

Anyukám,és a testvérem vegetáriánus. (apum külön él) én is az voltam, csak én már besokalltam.. Szóval az a helyzet hogy nem ízlik amit anya főz. Nincs különösen rossz íze, csak monoton és semmilyen. Pl tegnap krumplipürè volt rántott gombával, meg rántott sajttal. Az a vicces hogy ez tök jól hangzik, de a úgy érzem hogy már az életemre elég rántott sajtot ettem, egyszerűen hányingerem van ha rágondolok, a gomba.. Víz íze volt. Ma egy tál tèsztát ettem sajttal, egy snickerst, és pár darab kekszet. E tényleg nem értem magam, de már nagyon utálom azt amit itthon eszünk. Arra gondoltam holnap bemegyek a városba enni valamit, de spórolni szeretnék, úgyhogy most erre nincs keretem.. Nem tudom mit tegyek.. Megfordult a fejemben, hogy megtanulok főzni, és főzök magamra, viszont félek hogy anyukám rosszul lenne a hústól, vegetáriánus ételeket viszont nem tudnék csinálni, és valószínűleg nem is ízlene. 14/L (hibákért elnézést kérek) (UI:Nem tudtok valami finom, de egyszerű ételt?)



2017. júl. 27. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Megfordult a fejemben, hogy megtanulok főzni, és főzök magamra..."

.

Ez remek ötlet! Ha anyukád nem is tűri a húst (ami egyáltalán nem biztos), talán tudsz készíteni valami olyasmit, amit szívesebben eszel.

2017. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy a szomszéd jobban főz.
2017. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát ..azér anyukádnak illő lenne egy fejlődő szervezetnek húst is csinálni néha!!
2017. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

2. Igen a szomszéd jól főz, legalábbis az egyik, onnan érezni jó illatokat, viszont a jobb oldali szomszédunkról nem tudok semmit :D (XD)

3. Lehet, bár nekem, nincs semmi bajom a testsúlyommal, az egészségemmel stb (160 cm vagyok 50 kg-val úgyhogy nem vagyok vékony, csak átlagos)

2017. júl. 27. 23:03
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulsz főzni vagy elmész étterembe. Your choice.
2017. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja és első! Igen megpróbálok majd találni valamit amit el tudok készíteni, és még finom is.. :)
2017. júl. 27. 23:04
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is megkérdezhetnéd anyukád hogy csinálhatsz-e husit, ha undorodik tőle akkor pont ne legyen ott vagy nem kell azonnal nyers húsra gondolni ami undorító lehet neki, legyen pl. Kolbász. Egyszerűbb ételek tojásból bármi, rántotta,tükörtojás ezeket már 9 évesen elkészítettem és nagyon jó mert mindig változtathatsz különféle zöldségekkel kombinálva vagy szalonna. És a tésztás ételek is nagyon könnyűek vagy esetleg a lecsó.Hogyha mégis nem szeretnél annyira nagyon főzőcskézni akkor vegyél konzerves kajákat,de előre szólok hogy egy idő után undorodni fogsz tőle ha azon élsz :D Szerintem mindenképp kezdj el főzni,hidd el jól jön. Én egy csomó ideig sajnáltam hogy 9 éves korom óta sütnöm főznöm kellett (anyukám beteg ) de mára már nagyon örülök hogy így alakult. És ami király hogy így azt eszel amit akarsz ahogyan akarsz :) Sok sikert
2017. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Beszélj anyukáddal hogy te szeretnél enni húst. Elsőnek kérd meg hogy hozzon neked egy darab kolbászt vagy egy kis kolozsvári szalonnát vagy kérj pár száz ft-t azt vegyél magadnak. Azt megpirítod egy kis olajon ha anyukád nem akarja neked. Simán ráborítod utána a krumpli főzelékre és kész. Aztán vehetsz csirke vagy pulykamellet azt felszeleteled azt bepanírozod az sem ördöngőség és megsütöd. Ez mind egyszerű 10-20 perc alatt megvan. Vagy egy szalonnás rántotta az is 5 perc majd meglátod. Utána jöhetnek a bonyolultabb dolgok is.
2017. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es, igen tojást tudok készíteni, viszont eddig szinte csak magában ettem, max uborkával meg sajttal, de majd kipróbálom azt is amit mondtál :). Fogalmam sincs hogy kell lecsót csinálni :o

Konzerves kaján nem akarok élni, nem annyira vonzz :D

Amúgy akkor te nagyon régóta tudsz főzni, respect :)

2017. júl. 27. 23:20
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

Nékem volna egy jó módszerem, Kérdező :))))

A dolog lényege az, hogy kitanulod, hogy kell tiramisut csinálni. JÓ tiramisut, úgy értem, nem cukrászdai tucatvackot meg TESZKÓ gazdaságos tartósítós selejtet. Én pl. meg tudlak rá tanítani, piskóta az egész (szó szerint,haha :DDDDDDD). Na tehát megtanulod, csinálsz egy adagot az egész családnak. Ízleni fog nekik, legalábbis az enyém órákon belül elfogy mindig. Utána pedig kijelented nekik, hogy szívesen csinálsz még, viszont cserébe szeretnéd, hogy édesanyád ezt meg azt meg amazt csináljon. Így mindenki jól jár :)

2017. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!