Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan grillezzem a húst...

Hogyan grillezzem a húst parázson, hogy a lecsöpögő zsiradék ne lobbantsa vissza a lángot és ne égjen szenesre a hús?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem próbálgatni a szabadtéri, kerti grillezést de nagyon lehangolóak a tapasztalataim, folyton megég a hús.


Grill faszént használok, megvárom, amíg leég teljesen izzó parázsra (több mint fél óra alatt) és akkor teszem rá a húst. A gond az, hogy amint elkezd melegedni a hús, a lecsöpögő zsíradék azonnal óriási lángot szít, ami sütés helyett elkezdi szenesre égetni a húst. Hiába rakom arrébb a húst, ott is csöpög a zsír és rövid időn belül ott is lángolni fog.


Már próbálkoztam azzal is, hogy zsíradék felfogó alu tálcát tettem a faszénre, de az meg pár perc alatt úgy égett el, mint ha papírból lenne, szóval csak pénzkidobás volt.


Mások hogy oldják ezt meg, hogyan grilleznek? Csak én vagyok ennyire béna?

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy csak az izzó parázson süljön szépen lassan a husi én ne legyenek mardosó lángok?



2017. júl. 8. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A húst kell az alutálcára tenni és azt pedig a rostra, nem pedig a parázsba!


De eleve a húst (vagy amit sütni akarsz), NEM a parázsra kell tenni, hanem kb 10 cm-rel magasabban egy rostra.

2017. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es:

Kicsit félreérthetően fogalmaztam, szóval természetesen nem a parázsba teszem a húst, hanem a grillrácsra, ami kb. 15 cm-el van az izzó szén felett.


Komolyan mondod, hogy az alu tálcát a grillrácsra kell tenni és abba rakni bele a húst? Ennek ez a nyitja? Így még sehol sem láttam, tévében, neten sem. Akkor hogy lesznek olyan gusztusos rács-csíkok a húson?

2017. júl. 8. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sok éve így grillezek és semmi nem ég meg. A grillcsíkokat meg nem tartom annyira lényegesnek, de az alutálcának is vannak bordái - és azoktól is csíkos lesz az étel.
2017. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, még egyszer: olyan alutálcát vegyél, ami lyukacsos és bordás, ne azt, ami tepsiszerü, mert az nem igazán jó.


Ilyeteket szoktam használni - ami a grilledre jobban passzol, azt vedd. Nem feltétlen ez a márka kell, csak a formája az érdekes:


[link]


[link]

2017. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olajos páccal ne pácold be a húst. Vannak száraz pácok, fűszerekkel.

Nem szabad a húsokat otthagyni egy pillanatra sem.

Folyamatosan forgatni kell őket egy húscsipesszel, belebökni, megszúrni őket nem szabad.

Az alu tálcát nem szabad a faszénre tenni, hanem a tálcát rakod a rácsra és abba a húsokat.

Az alu tálca egy nagyon jó megoldás. Mi is sokszor sütünk benne és meg vagyunk vele elégedve.

A rácsot az izzó parázstól, magasabbra kell tenni.

2017. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen talcan szoktunk grillezni. Nekunk bejott, nagyon finomak lesznek a husok.
2017. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Fogsz egy üveg sört és azzal gyengéden locsolgatod ott ahol éppen feltör a láng.
2017. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A sörösüveg száját befogta épp csak csepegtetem a sört, (nem locsolom)mindig ott ahol felcsapott a láng. A húsnak is jót tesz, mert puhítja és a lángokat is visszafogja.
2017. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bejött az alutálcás megoldás, hogy a rácsra tettem a tálcát és abba a húst.

Köszönöm a tippeket!

2017. júl. 14. 18:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, örülök, hogy sikerült!
2017. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!