Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány adagos ételeket kell...

Hány adagos ételeket kell főznöm ahhoz, hogy ne kelljen minden nap főznöm hanem csak kétnaponta?

Figyelt kérdés
Ebédre, és vacsorára ennénk ketten. A párom nagyon sokat eszik..
2017. jún. 29. 08:36
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
44%

Irigylem azt, aki akkora s olyan rakottkrumplit tud készíteni, hogy ne fogyjon el 24 órán belül 2 emberre, aki mi vagyunk, igaz, nekem minisütőm van (ha nagyobb fajta is), viszont nem eszünk kifejezetten sokat, csak amennyi kell két nem nagydarab, nem izmos, nem aktív embernek.

Pedig mást is eszünk. Lehet, hogy nem annyira zsíros a rakottkrumplink, mint másé? Pedig nagyon zsírosan főzünk. Nem elég mély az edényünk? A táblázatok szerint a rakott krumpli eléggé klalóriaszegény étel, végülis a krumpli tele van vízzel, a sok tejföl, sajt, hús/tojás nem tudja kellően ellensúlyozni... 2 kiló simán elfogyhat egy nap.


Ki kell tapasztalni, kérdező, ezt mi nem tudjuk megmondani, pláne hogy sok ismeretlen tényező van. Nem mindegy, hogy ki mennyi s milyen köretet, feltétet eszik, számára 15 vagy 80 dkg hús az egyszeri adag...etc.


Azokon pedig mindig elhűlök, amikor azt írják, hogy ebből s ebből az ételből senki nem tud megenni sokat, mikor még nekem is lazán megy a duplája annak, amit írnak (igaz, nekem nagy étkezés kell)... Sokfélék vagyunk.

2017. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Valóigaz, főzhetnek felváltva, de nem mindenki tud főzni s nem mindenki tud megtanulni, én sem értem, de ez az igazság. Van, aki egész életében főzött parasztasszonyként és sosem tanult meg, mindig rosszat főzött. S van, aki utál főzni.


A lefagyasztás szerintem is jó. Nos, én sosem éreztem rosszabbnak ezt, de nagyon jó, tehermentesít :)

Abban sem látok problémát, hogy az ember a részét magának tartja meg. Nyilván nem kell felezni, én is sokkal többet hagyok a sokkal többet evő páromnak, de azt nem akarom, hogy tizedannyit egyek, mert ő napi 2-3-szor jár rá, én pedig maximum egyszer s akkor sem eszem sokat belőle, de attól még szeretem. Ritkán csinálok ilyet, de néha OK, főleg, hogy főzök olyan ételt is, amit én nem eszem.


Ezek egyéni dolgok, nincs azzal baj, ha mások máshogyan csinálják, mint ami nekünk szimpatikus.

2017. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!