Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány adagos ételeket kell...

Hány adagos ételeket kell főznöm ahhoz, hogy ne kelljen minden nap főznöm hanem csak kétnaponta?

Figyelt kérdés
Ebédre, és vacsorára ennénk ketten. A párom nagyon sokat eszik..
2017. jún. 29. 08:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
Én nem csinálnék ebből problémát, ha megeszi este a másnapi kaját, akkor majd készít magának szendvicset, rántottát, vagy amit akar. Előbb-utóbb megtanulja, hogy kétnaponta van főzés. Mondjuk én fakír vagyok, kibírom, ha egy nap csak hideget eszem, őszintén szólva így, 40 fokban nem is kívánom a főtt kaját különösebben.
2017. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
Én azt csinálnám, hogy a dubla adagokat elosztanám. A saját részemet 2 napra, a másik fél része, azt kezd vele amit akar, ha megeszi az egészet, akkor majd ő főz holnap, ha nem eszi meg akkor jól járt. (pl szendvicset is ehet, zabkása nagyon laktató)
2017. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Egyébként most fogunk csak összeköltözni, ezért kérem a tanácsotokat! :)

Ettől félek a legjobban, a kajától. Hogy nem lesz majd elég amit főzök. Én is dolgozom ahogy ő, reggeltől 5ig, és nincs kedvem minden nap meló után a konyhában ácsorogni.

De az lesz, hogy megbeszéljük, hogy csak két naponta főzök, úgy osszuk be a kaját. És ha tényleg megeszi és másnapra nem jut akkor a saját adagomat külön szedem :D Ez jó ötlet volt!!! :D

2017. jún. 29. 10:44
 14/32 anonim ***** válasza:
45%

Frankón nem értem a kérdést. Hát csak tudod, hogy mennyit esztek meg egyszerre... Na azt megszorzod néggyel.

Az meg, amit ír az utolsó, hogy elosztani kétfelé a kaját, és ha megette, akkor így járt... Hát ez nekem horror, nem családi élet... A majd kétméteres, 80 kilós, aktív sportoló férjem még jó, hogy többet eszik, mint én a 60 kilómmal, és ülőmunkámmal. Sose annyit szedek neki, amennyit "illik" enni egy "adagnak", hanem amennyitől jóllakik.

2017. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%

Most fogtok összeköltözni. Ergo fiatalok vagyok.

Mindketten dolgoztok.


És az a központi kérdés, hogy TE hogy fogsz RÁ főzni?! Miért, nincs keze?

2017. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%
Mi is ketten vagyunk. Mindig legalább 4-5 étkezésre valót főzök, és a többit lefagyasztom. Nem esszük másnap is ugyanazt, és vacsorára sem az ebédre főzött ételt esszük. Így bőven elég 4-5 naponként főznöm.
2017. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
20%
Enné meg a hóhér a lefagyasztott kaját......
2017. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem marad másnapra, akkor majd csak megoldjátok valahogy. Én sem értem, hogy ez miért csak a te feladatok, amikor mindketten dolgoztok.

Egyébként meg lehet melóhelyen is enni. Nem muszáj minden nap otthon főzni.

2017. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Párom minden nap haza jár délben kajálni.
2017. jún. 29. 11:45
 20/32 anonim ***** válasza:
79%

#19

És amíg nem költöztél hozzá, nem halt éhen?


Mert akkor jó eséllyel ezután is képes megoldani az élelmezését. Kivéve, ha htb vagy, akkor valóban az a munkád, hogy a háztartás el legyen látva és legyen főzve.

2017. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!