Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány adagos ételeket kell...

Hány adagos ételeket kell főznöm ahhoz, hogy ne kelljen minden nap főznöm hanem csak kétnaponta?

Figyelt kérdés
Ebédre, és vacsorára ennénk ketten. A párom nagyon sokat eszik..
2017. jún. 29. 08:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
............
2017. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
4 adagot
2017. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Dzseri ***** válasza:
83%

hogy lehet ilyen kérdést feltenni?????????????

egyedül már semmi nem megy?


amennyit esztek ketten együtt, egy étkezés alkalmával azt megszorzod az étkezések számával.

2 főre, napi 2 étkezés, 2 nap

2017. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%

Ez engem is érdekelne... Igen, vicces kérdés, mert én hiába főzök, mondjuk négy adagot, ami azt jelenti nálunk, hogy vacsora, plusz másnap ebéd, ha ő kétszer vacsorázik, mert annyira ízlik neki, hogy bezabálja az egészet, én eszek egyszer, másnap ebédre már nem marad, és munka után olyan jó, hogy megint főzni kell, ha én enni akarok, mert sajnos olyan lágy szívem van szinte, hogy ami nekem járna papírforma szerint, azt is odaadom neki. Tehát ő megeszik három adagot a kajából, én egyet, mikor kész van.

De ha ebédre és vacsorára főzöl magatoknak, akkor az 8 adag. Ha megeszi 4-szer ugyanazt. Nálunk szinte esélytelen.

2017. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésed az, hogy mekkora mennyiséget főzz ahhoz, hogy legyen a pasidnak akkora önuralma, hogy ne zabáljon fel mindent, illetve tiszteljen annyira, hogy tanúsítson egy kis önmérsékletet?

Ezt mi nem tudhatjuk.

A bélpoklosok amúgy jó eséllyel cukorbetegek.

2017. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Hát, vegyük azt egy adagnak, amit egy ember, egy étkezésre megeszik. ketten vagytok, a férjed nagyon sokat eszik. Ez esetben számoljuk úgy, hogy a férjed étkezésenként 2 adagot eszik. Ezek szerint alkalmanként 3 adag fogy, ebédre és vacsorára is. Tehát ez napi 6 adag. Ha ezt 2 napra számítod, logikusan 12 adag, ami soknak tűnik, de hát ez 4 étkezés, 3 főnyi étellel számolva alkalmanként. Hát, takarékos megoldások kellenek az tuti, vagy pedig olyasnmit kell főzni néha, ami mellé mondjuk kenyeret ehet többet és akkor neki is elég a bő egy adag, vagy köretből többet készíteni. számszerűen viszont így logikus, ha ténylegesen nagyon sokat eszik. Ha ez nem annyir vészes, akkor elég lehet 10 adag is 2 napig a 4 étkezésre, ez egyénenként nagyon eltérő, mármint hogy kinek mennyi is az egy adag. Van akinek ez spagettiből 20 dekányi sincs és akad, akinek a duplája is kevés. Iippeg ezért számszerűsíteni igen nehéz.
2017. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
33%

#6

"Van akinek ez spagettiből 20 dekányi sincs ..."

A spagettiből egy adag 12 dkg. A férjem is ennyit eszik (magas, izmos, rendszeresen kőkeményen sportoló valaki).

2017. jún. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%

Akkor mondjuk tanítsd meg a párodnak, hogy ne zabálja fel együltő helyében a kaját.


Ennyi, a párom is tud enni olykor, de annyi esze van, hogy hagyjon még másnapra is, mert nem akarja, hogy minden nap főznöm kelljen.


Vagy: főzöl egy nagyobb adagot és kettőbe veszed. Egyik nap megmelegíted az egyik felét, másik a másikat.


Mellesleg este minek kell főtt kaját enni? Arra van az ebéd, ha ebédre megette a meleg ételt, vacsorára nem kell mégegyszer ebédelnie, mert disznóvá hízik.

2017. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
7-es, igen, a férjed sportol, így vigyáz arra, hogy mit eszik, de nagynéném pl. fél kiló! spagettit lazán megeszik együltő helyében - bár iszonyat kövér is mellé, de addig eszi, míg el nem fogy... gusztustalan szokás, főleg, hogy a másiknak nem marad.
2017. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó,ez horror. Fél kiló spagetti egyedül ... az családi adag!!
2017. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!