Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány adagos ételeket kell...

Hány adagos ételeket kell főznöm ahhoz, hogy ne kelljen minden nap főznöm hanem csak kétnaponta?

Figyelt kérdés
Ebédre, és vacsorára ennénk ketten. A párom nagyon sokat eszik..
2017. jún. 29. 08:36
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nem, még mindketten a saját szüleinknél lakunk..
2017. jún. 29. 12:20
 22/32 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: nem kellene esetleg tisztázni, hogy 2 dolgozó ember hogyan fogja pontosan megosztani FELESBEN a házimunkát?


Vagy szerinted az a normális 2017-ben, hogy 2 dolgozó ember közül az egyik rendszeresen pluszműszakot visz, a másik meg soha vagy csak alkalomszerűen?


Nem a te dolgod a főzés. Kettőtök dolga. Az adagok kitalálása, a bevásárlás és minden egyéb IS.

2017. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy megosztjuk a munkát. Eleve tisztáztam, hogy én alapból nem költöznék össze egy olyan emberrel aki cselédnek nézi a nőt....

De az főzés az olyan amit nem igazán bíznék rá.

2017. jún. 29. 12:56
 24/32 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem ebbe miért kell belekötni. Lehet hogy a nő főz, a férfi mosogat vagy takarít, millióképp megosztható a munka.


Kérdező: ne parázz, ha elsőre kevés lesz, akkor ez van, majd következő alkalommal többet főzöl, nem kell ezt túlkomplikálni.

2017. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebédre eszünk főtt ételt, visszük magunkkal. Adagonként be szoktam dobozolni, a hűtőbe már dobozban kerül. Reggel induláskor elég kivenni egy dobozt.
2017. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

#23

"Nem bíznám rá." Miért neked kell rábízni? És miért nem: nem tud olvasni?

2017. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
35%

Én sem értem miért kell kötekedni. Mindenhol más a munka felosztása, és ez nem szabályok alapján van hanem hogy kinek mi tetszik, mit szeret jobban. Nálunk is én főzök mert nincs vele bajom, szívesen állok neki. Mosogatni meg utálok páromnak meg az nem derogál.

Akkor most cseréljünk, hogy elmondhassuk magunkról, hogy nálunk a férfi is főz? Minek kellene főznie direkt ha nem szeret? És ez kb minden házimunkára vonatkozik, legalábbis nálunk...

2017. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ne számolgass adagokat. Ha ilyen jó evő a párod, akkor nagy lábosokkal szereld fel a konyhát. :) Ha egy nagyobb fazéknyi pörköltet főzök, az itthon 4 embernek 3 napig simán kitart. Pedig rajtam kívül mindenki szép adagokat fogyaszt. Hozzá ugyanannyi tészta vagy nokedli, és bőven kijöttök, még ha a párod nagyon sokat eszik is.

Vagy ha tepsiben/jénaiban készítesz valamit, akkor is a nagyobbat válaszd, jól pakold tele, pl. egy nagy jénai rakott krumpli 2 embernek ki kell hogy tartson 2 de inkább 3 napig is. Az olyan tömény, hogy lehetetlen belőle többet felfalni egy evésre.

De szerintem még kétnaponta is túlzás főzni. Tudom, az az igazi sokaknak, ha ebédre-vacsira is friss, meleg étel van, de hamar meg fogtok unni MINDEN kaját, te meg a főzést-sütést...

Néha nyugodtan egyetek hideget, szendvicset, tonhalat, felvágottat, zöldségeket, gyümölcsöket, gabonaféléket, vagy melegszenyót, pirítóst, bundáskenyeret, rántottát szalonnával, lecsót, meg egyéb ilyen ételeket, amiket 10 perc összedobni.

Sőt, néha rendelhettek is kaját, gyakran persze nem egészséges és drága is, de időnként azért belefér, nem kell mindig neked megfőzni mindent.

A párodnak meg legyen otthon a főtt étel mellett pl. banán, joghurt, édesség, keksz, mindegy, de ha naponta 6-7x megéhezik és rájár az ebédre, akkor az bizony nem fog kitartani 2 napig. :D

Plusz nézegess recepteket, pl. a nosalty.hu-n, próbálj meg laktató, de lájtos ételeket főzni, mert nagy bajban lesztek, ha a sok finom házias magyaros koszttól meg kolbásztól 200 kilósra hízik a férjed. :D

2017. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Már összeszedtem 200 receptet kb. :D

Amúgy párom nem eszik sokszor... Mindig mondom neki, hogy többször egyen kevesebbet. De az a válasza hogy így van csak ideje enni.

Konkrétan csak ebedet és vacsorát eszik és ezért eszik sokat egyszerre..

2017. jún. 29. 15:48
 30/32 anonim ***** válasza:

Étel- és emberfüggő. Nyilván nem mindegy, hogy kolbászos szárazbabfőzelék vagy paradicsomos káposzta.

Ma zöldségcurry van, az is lightos. Abból 2.5 kiló rizzsel megtenné egy napra, ha azzal akarnék jóllakni (de másfél kiló után nehézségeim lesznek zöldségételnél, kicsi vagyok). Nyilván az ember általában eszik mást is. Ha van egy torta ebédre, akkor a főételből sem kell olyan sok...


Amúgy mi az, hogy adag? Büfés 40-50 dekás?

2017. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!