Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek az anyóséknak?

Mit főzzek az anyóséknak?

Figyelt kérdés
Az első megvendégelésem lesz, az anyósomék jönnek hozzánk. Mivel tudnám levenni a lábukról? Valami ünnepi menüt szeretnék főzni. Segítsetek
2017. máj. 5. 09:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg a párodat, hogy minek örülnének a szülei.
2017. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
9éve együtt vagyunk a párommal és lassan 8éve együtt élünk.Ez alatt az idő alatt soha nem jöttek le, most pedigbekattant az agyuk. Nagyából ismerem a szokásaikat, magyaros ételek, zsírosak. A húst a mindenük. De még sem akarok sima pörköltet eléjük hajítani. 😊
2017. máj. 5. 09:28
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

A férjed valószínűleg tudja, mit esznek meg, mit nem. Ne a kedvencüket főzd, mert azt úgyse fogod eltalálni a szájízük szerint. Ha van valami specialitásod, csináld azt nyugodtan.

Érdemes figyelembe venni, ha cukros, allergiás, vagy diétázik.

Ahogy arra is, hogy ha olyan gyógyszert szed, amire nem ihat alkoholt. Egy pár doboz alkoholmentes sör, valami diétás üdítő... Ha van cukorbeteg, akkor kávéhoz és teához is édesítőszert használ. Nagy piros pont, ha ugyanolyat veszel, amit ő is használ.

2017. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Kérdezd meg a párodat, hogy milyenek a szülei. Lehet, hogy totál levennéd a lábukról egy fesű kagylós rizottóval, de az is lehet, hogy nem, mert nem szeretik az ilyen ételeket. :D


Nálam egyébként a svéd húsgolyónak van nagy sikere, az tíz ujj megnyalós, desszertnek meg egy cheesecake a tuti befutó. Könnyű receptek, különlegesebbek, másabbak, mint a magyar ízek, de azért mégse fésű kagyló. :D

2017. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben mindenképpen vennék egy jó kis házi tyúkot, amiből isteni, ízletes tyúkhúslevest főznék, hozzá jó fajta csigatésztával, már kész főnyeremény. Azzal nem tudsz melléfogni. Másodiknak ha nagyon húsosak, akkor én csinálnék nekik pulykamell, vagy csirkemell filéből ilyen kis helyes tekercseket, pl. befűszerezed, betöltöd aszalt szilvával, feltekered, begöngyölöd 1-2 szelet bacon-be, megtűzöd egy hústűvel és így fólia alatt némi zsiradékkal sütőben kisütöd a tekercseket, isteni finom és mutatós is. Hozzá párolt, petrezselymes rizs, vagy krumplipüré is nagyon jól megy, tökéletes főétel.

Desszertnek meg akár egy gesztenyepürét is csinálhatsz tejszínhabbal, azt szinte minden idős imádja és nem is pö...csölős meló. De számtalan jó sütirecept van pl. itt: [link] vagy itt is: [link] én mind a két oldalról sütöttem-főztem már, kiváló receptek. De ha ebéd után csinálsz egy fagyi kelyhet, jó minőségű fagyikból, az is telitalálat szerintem.

2017. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Na az én anyósommal nem mennél sokra. Ha olyasmit főztem, amit ő is szokott, akkor azt nem is úgy kell, és ő jobban tudja, ha valami tök újat, akkor fúj, mi ez, ő ezt nem eszi meg.

Ha rám hallgatsz, azt főzöd, ami neked a legjobban megy. Persze azért kérdezz rá a párodnál, bár ennyi idő után már csak tudod, hogy mi az, amit tutira nem esznek meg. Sok sikert.

2017. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Keress valamilyen különleges, ünnepi menüt.

Két fajta ételt ajánlatos kerülni: a kedvencüket, és azt amit sokszor főznek.

Bújj pár receptoldalt, keress valamilyen ünnepibb, de olyan ételsort amit vagy ritkán, vagy soha nem csináltak még. Figyelj az egyedi igényekre is, de nem szabad túlspilázni- azt azért egy ember megérzi, ha görcsösen meg akarnak neki felelni.

2017. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem hülyeség, hogy különlegeset kéne főzni, meg kerülni kell a kedvencüket. Az én apósom akárhova ment, étterembe, vendégségbe, mindig levest evett meg rántott húst. Neki az volt az ünnepi menü, hiába mondtuk, hogy van ezer féle más étel is, neki csak a húsleves meg a rántott hús kellett :)
2017. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

Legessuerubb tanacs:


AMIT SZERETNEK.

A parod tudni fogja.

2017. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Azt írod, hogy a húsos, magyaros, zsíros ételeket kedvelik. Ez esetben javaslom a marhahúslevest, velőscsontot is belefőzve: vagy megeszik, vagy nem, de a levesnek remek ízt ad.

Második fogásként javaslom a petrezselymes burgonyát és töltött csirkecombot, uborkasalátával, mert ez mégsem egy pörkölt, de a tipikus magyaros gyomrúak is megeszik, kvázi ünnepibb hatást kell számukra.


Ha desszerteznél is, akkor is maradj középen, semmi extra, semmi megosztó dolog. Valamilyen hagyományos, tepsis sütemény, és kész.

2017. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!