Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a rakott karfiol hozzávalói...

Ha a rakott karfiol hozzávalóit, természetesen rizshez való mennyiségű vízzel plusz fűszerekkel, nyersen rakom a tepsibe, úgy jó lehet a végeredmény?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így már nem rakott lesz, de az nem zavar. Csak ugyebár hogy megpuhul-e a rizs kellően...? Meg persze a karfiol is...Úgy gondoltam, alacsony hőfokon sütném hosszan. 160-170 fokon.
2017. ápr. 2. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne tedd, mert csak akkor működne jól a dolog, ha annyi vizet tennél hozzá, hogy ellepje, és az sok.Így együtt, ha a rizshez számítod a vizet, a rizs leszáll az aljára, túlfő, a karfiol meg a tetején fog sülni.
2017. ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmitől tartok.

Például hogy hamarabb felszívja a vizet a rizs minthogy a karfiol is kellően megpuhulna.

2017. ápr. 2. 07:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a választ.
2017. ápr. 2. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a hozzávalók különböző mennyiségű vizet és fozesi/sütési időt igényelnek.
2017. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másrészt, ha a víz kevesebb a kelletténél, és nem lepi el a riszt, akkor az amelyiket nem éri a víz, nem puhulni fog, hanem sülni, vagyis nyersen sült rizsed lesz... biztos hogy jó része kemény marad.
2017. ápr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kísérleteztem régebben dzsuveccsel (ez egy szerb rakott zöldség), hogy a rizst nyersen a rétegek közé szórtam, de nem lett jó. Egyik rizsszem megfőtt, a másik recsegett a fogam között. Most úgy csinálom, hogy kevés olajon megfuttatom, és minimális vízzel előfőzöm, így teszem a rétegek közé, és így jó.

Persze a dzsuvecs nem összehasonlítható a karfiollal, mert abban főként olyan zöldségek vannak, amik vizet engednek, és pont azért nem főzöm meg a rizst, hogy felszívja a sok nedvességet. A karfiol viszont elég száraz, annak a megfőzéséhez is víz kell, meg a rizshez is. Én biztos, hogy előfőzném mind a kettőt, mielőtt a tepsibe tenném.

2017. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meggyőztetek. Mást főztem. Most lusta voltam a hozzávalókat külön megfőzögetni, majd még pluszban összesütni.
2017. ápr. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!