Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi volt a legnagyobb baki a...

Mi volt a legnagyobb baki a konyhában, amit elkövettél?

Figyelt kérdés

Nekem a mai napig semmi ilyesmi nem történt az életemben, nem gyújtottam fel a konyhát, nem égettem oda a húst vagy a sütit, nem raktam csípős paprikát az édes helyett, vagy bármi hasonló (én eddig ezeket hallottam barátoktól, családtagoktól :D).

Épp betegek vagyunk, párom hazahozott valamit a munkahelyéről, gondoltam a lázunkra meg a fájós torokra készítek egy jó húslevest, illetve ilyenkor literszám isszuk a meleg teát, egy nagy lábosban szoktam forralni hozzá a vizet a tűzhelyen. A kettőt egyszerre csináltam, párhuzamosan, a leves már majdnem kész volt, mikor a teának valót felraktam. Édesítővel isszuk a teát, ekkora adaghoz olyan 15 darabot szoktam rakni. Kinyomtam a kezembe... és hopp, bele a tyúkhúslevesbe :D Ezt akkor ráadásul még nem vettem észre, csak mikor elkezdtük kanalazni a levest, sajnos ehetetlen volt, dobhattam ki.


Veletek történt már hasonló? Szívesen elolvasnám, kicsit megnyugtatna, hogy nem csak én vagyok béna :)

Próbálok nevetni rajta, de azért fáj a szívem, mert utálok ételt kidobni :(


2017. márc. 27. 00:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Jót nevettem, köszi :))


Ne aggódj, velem már számtalanszor volt ilyen. Talán a legdurvább az volt, mikor nagyon kezdő koromban rántott husit akartam csinálni, és láttam, hogy nagyon forró az olaj. Ráburítottam egy pohár hideg vizet :D Újra kellett festeni utána a konyhát, akkora volt az ősrobbanás.

2017. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek mindenkivel megesnek, szomorú, hogy időnként ki kell dobni az ételt, de ez van. Nyúltam már véletlenül bors helyett curryért; felejtettem rizst a tűzhelyen úgy, hogy szénné égett; ejtettem le egy egész tepsi frissen sült túrós táskát, gyártottam félig szenes-félig nyers prószát és rengeteg égett, szétfolyt aprósüteményt. Nálam jóformán mindennapos az ilyesmi (főleg sütés közben sok a szén), mert túl sokmindent csinálok egyszerre, és minél jobban kapkodok, annál biztosabb, hogy valamit elrontok.
2017. márc. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
Egyszer kora reggel kellett sütemènyt készíteni az unoka tesómnak az iskolàban mert az osztàlyfőnők kitalàlta hogy piknikezni fognak egy közeli parkban.Ilyenkor a tanàr kioszt minden gyereknek valamit hogy mit vigyen. Este nemtudtam megcsinàlni mert nem èrtem rà.Vàllaltam a reggelt. Olyan fàradt voltam a konyhàt is alig talàltam meg. Kókusz golyóval kezdtem . Àltalàban ha felbontok valamit ès nem hasznàlom el nejlon zacskóba rakom.Na így voltam ezzel a rízsàval ès a kókusz reszelékkel is. Egymàs mellett volt ès a rizsàt fogtam meg. Èszre sem vettem hogy kemènyebb mint a kókusz.Beleforgattam majd elcsomagoltam ès ott hagytam az asztalon .Aztàn vissza estem az àgyba. Kèsőbb odaadtam neki.Dèlutàn mondta hogy mi volt ès hogy azt mondtàk tőbbet inkàbb ne vigyen semmit :-D Így azóta nincs gondunk iskolai sütemèny kèszítèsekre.
2017. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jaaj, ezek nem hangzanak "finoman", de utólag azért viccesek nagyon :)

Hármas válaszoló, ebbe még nem is gondoltam bele, hogy mennyire hasonló a rizs meg kókuszreszelék! A családban nem igazán szeretik a kókuszgolyót, úgyhogy nem sűrűn csinálok, de megmondom őszintén, ha félkómásan állnék neki, lehet hogy nem lenne nehéz összetéveszteni a kettőt :)

2017. márc. 27. 00:35
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem történt "ősrobbanás" a konyhában.

:)


De egy esetet elmesélek (ja én is betegeskedem valami influenzás nyavalyával), csak ezért érek rá.


Szó, mi szó, a nagyapám szeretett volna (92 éves volt) meglepni minket egy lecsóval, és Ő főzött aznap - így döntött-, hogy mire haza érünk, addigra legyen fincsi lecsó uzsonnára.


Meg is csinálta, ... levett a spejzból egy házi lecsó konzervet.

Abból csinált volna lecsót.


Az volt ráírva az üvegre gyárilag, hogy: lecsó.


Csak mi nem címkéztük át, mert abban nem lecsó volt, hanem lekvár.


Szóval lekvárból készült a lecsónk :)

És csak akkor derült ki, amikor megkóstoltuk :D

2017. márc. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Talán 12-13 éves lehettem, mikor zacskós rizst akartam főzni, de elfelejtettem a vízbe sót tenni. Úgy gondoltam,ha később kerül bele a só, akkor többet kell tenni belőle, ezért 3 evőkanállal tettem a főzővízbe. Annyira sós lett, hogy nem lehetett megenni.

A másik eset úgy 2 éve történt, mikor babfőzeléket akartam csinálni. Feltettem szépen főni a babot a fűszerekkel együtt, majd elkezdtem készíteni a rántást. Mikor megfőtt a bab, beletettem a rántást, de nem igazán akart besűrűsödni, ezért tettem bele még egy adagot. Na ekkora besűrűsödött, de úgy, hogy megállt benne a fakanál, meg sem lehetett keverni. A párom bátor volt és megkóstolta, de ehetetlen volt. Azóta sem próbáltam babfőzeléket csinálni :D

2017. márc. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tarhonyát főztem 13 évesen, bő vízben pirítás nélkül. Pép lett belőle.
2017. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én bénaságom nem kimondottan a főzéshez köthető,csak a konyhához.

Minden nap 5-kor kelek és néhány hete egyik reggel sokkal álmosabb voltam mint szoktam lenni.

Mindig az az első,hogy amint felkelek megyek ki reggelit és teát csinálni.

A lényeg,hogy van a konyhapulton egy kis tálka amit arra használunk,hogy általában filtert,citromot illetve kisebb "szemetet" oda gyűjtünk és bizonyos időnként kiürítünk, na én aznap reggel úgy ahogy volt a szemetet a tállal együtt bevágtam a kukába és még csak észre sem vettem csak délután mikor hazajöttem munkából nem értettem,hogy hol van...

Akkor kezdett valami derengeni,hogy reggel elég nagyot szólt valami amikor a kukába dobtam :D :D

2017. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Feltettem főni a tojást és elfelejtettem. Körülbelül egy óra múlva mondja a férjem,hogy ki az a bolond aki szombat délelőtt petárdázik. A hat tojás olyan pocsék munkát végzett,hogy ki kellett festeni. Nem volt egy négyzetcenti sem,ahol ne lett volna tojásdarab. A lábas pedig szurok fekete volt,dobhattam ki.
2017. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Még erősen kezdő háziasszony voltam, első tél, a kamrából a polcról levettem a kis üveg püszke (egres) befőttet, hogy a rántott szelethez jó lesz.

Mellette a polcon ugyanolyan üvegben sorakoztak a szőlőbefőttek. Hát a kettő mégsem ugyanaz! Szőlőből nem ízlett a mártás.

2017. márc. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!