Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen az egészséges torta?

Milyen az egészséges torta?

Figyelt kérdés

Nincs benne mestersèges szìnező, sem cukor, sem ìzfokozò.

Ezen kìvül mire figyeljek mèg? Kisgyereknek szeretnèk tortàt kèszìteni.

Xilit-et hasznàlhatok? szìnezèsre mit lehet?

Ès kemèny habot/vajkrèmet hogyan kèszìtsek dekoràlàsra?

Köszönöm a segìtesèget



2017. márc. 9. 13:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
31%

Ó, a nyersvegán torták és bonbonok, nemsütik, igen. Nos, az nekem más műfaj, nem pótolja a piskótát, de attól még jók, hogyne, én is kedvelem őket :)


Aki szerint egészséges tortát készíteni szenvedés, azt nem értem. Más lenne, ha kihagynánk a lisztet és paleósan próbálkoznánk (úgy is vannak lehetőségek, de neccesebb. ma pl. remek mákos sütit ettem, a mák volt liszt szerepben, nagy kedvenc itthon), de ha csak cukor helyett xilithez nyúlunk, abban nem sok nehézség van. Ha egy család kerüli a teljesen értéktelen cukrot, úgysincs otthon olyan. Nálunk 6 éve nincs.

A liszten nem aggódnék, mert piskótába annyira pici kell s az emberek amúgyis esznek lisztet, nem? Aki nem, még alkalmilag sem, az már speciális téma. 1-2 dkg liszttől egészséges embernek nem szokott baja lenni.

2017. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajttorta, túrótorta.
2017. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%

Üres kalória a túró,tojás? A szafi termékek ? Atyavilág.

Kérlekszépen ha halvány fogalmad sincs az egészséges étkezésről legalább ne hirdesd.

Elmondjam neked mi az üres kalória? A kóla,a gyümölcslevek,chipsek,cukrok és természetesen a hagyományos habos babos sütik,torták és sorolhatnám.

2017. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%
Jaj, a szafi termèkeket ne! Akkora humbug, hogy hihetetlen. Minden mentes, mégis majdnem ugyanannyi kalòria mint egy normàl. Akkor mi van benne? Mestersèges cuccok aranyàron. Norbi Update dettó.
2017. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Egészséges pl. egy mandulás-kekszes alapon gyümölcsös túrótorta vagy egy zabos piskótás avokádó-csokimousse torta.
2017. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

nagyanyàm cukor beteg, nagyapàm szìv beteg.

Lehstseges h a sok cukros sütemènyek meg az agyon sòzott ètelek az okok, ha nem is ez, segìteni biztos nem segìtett az egeszsègük megőrzèsèben.


1 nap nem szàmìt az èdessèg, nem. De màsnap màr hisztizne èrte. szal nem szivatom meg se őt se magamat.


szòval amire fogyeljek:

liszt, meg cukor.


Egyèbkemt rendes ètelben a fehèr lisztet ki lehet vàltani teljes kiőrlèsűvel? pl habaràsban?


Es a xilitet barna cukorral a tortàban?

2017. márc. 9. 19:59
 27/33 anonim ***** válasza:

A fehér lisztet lehet helyettesíteni teljes kiőrlésű, zab, rozs, mandula vagy egyéb liszttel de más arányban.


Aki szerint a nyírfacukor sz*.r és mű, indokolja már meg kérem. Az agyonfeldolgozott, kikristályosított,ipari hulladék kristálycukor nem az?

2017. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Én pedig nem adnék 2 éves gyereknek cukrot... Ha nem szoktattak volna rá, sokkal jobban jártam volna.

A xilittől bizonyára nem lesz baja, a fogainak pedig direkt jót tesz. A répacukor nem...


Ami a lisztes kérdést illeti, nem lehet megmondani, miben mit mivel lehet helyettesíteni, nyilván minden más, mint a fehérliszt s az emberek érzékenysége is más. Van, akinek a teljes kiőrlésű liszttel direkt jobban ízlik az étel... Habarást nem szoktam csinálni, rántást viszont nemhogy nem liszttel, de szezámmaggal, nem is igazán tűnik fel a különbség (kicsit finomabb, de az étel egyéb ízei szinte teljesen elnyomják a különbséget). Ki kell próbálni, mert működnie kell, de van, aki kiérzi és zavarja.


A Szafi-vitához annyit, hogy bőven vannak extrém kalóriaszegény cuccai, nekem pont azokkal van bajom, mert a vizes rost tojásfehérjével s esetleg cukkinivel nekem ízetlen s csodálom, hogy nem mindenkinek az... Némelyik receptje viszont egész OK, főleg, ha megdobom a zsírt. A szénhidrátosakat nem szoktam kipróbálni, mert az a diétámba nem fér. De vannak az oldalán beküldött, töményebb ételek is.

S még aki rostozgat aranyáron, az sem feltétlenül buta, aki nem tudja, mit csinál. Megvan ezeknek is a létjogosultsága (bár én szafi keverékeket sose vennék, feleslegesen drága) s úgy tűnik, van, aki odavan a vizes rostért, ízlések és pofonok, no. Biztos nem rosszabb a light kenyere és piskótája, mint az abonettnek nevezett hungarocell s azt is eszik. Ha betölti a szerepkört, miért ne? Nem mindenkinek életcélja, hogy mindig finomat egyen.

A rost pedig nem egészségtelen. A kalóriadús ételek sem azok alapból. Akkor mégis mi ezzel a baj?

Amúgy Szafi humorforrás is, a szinte teljesen zsírmentes "vegán szalonnájával" s "vegán szalámijával". Semmi bajom az ilyen műcuccokkal, az első főleg szuper, mert sült padlizsán, csak ne lenne extrém zsírszegény :D A lényegét öli meg. Rosszabb még a tojásmentes "piskótánál" is.

2017. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

A nevelèsem nem hiànyos egyenlőre, mert a hisztit abbahagyja 2 perc alatt, de minek az a ket perc ha elkerülhetem?


Vagy kìnozzam ôt, en meg idegeskedjek, csak mert nem az egèszsègeset adtam neki?


Nem èrtem igazàbòl hogy mièrt zavar titeket ha èn az èn gyerekemet azon az egy napon is egèszsègesen akarom etetni?

mièrt ne kerüljek el egy kisebb konfliktust ràadasul ùgy h mèg egeszsèges is...vagy te szereted elhùzni a mèzes madzagot a gyereked előtt? esetleg szereted ha előtted hùzkodjàk?


En egeszsèges torta kèszìtèsèhez kèrtem a segìtsèget, nem azèrt hogy lebeszèljetek az egèszsèges tàplàlkizàsròl...

Te nyugodtan adj a sajàtodnak/sajàtjaidnak cukrosat.


hol a logika?

2017. márc. 9. 21:27
 30/33 A kérdező kommentje:
a szezammagot ki fogom pròbàlni :)
2017. márc. 9. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!