Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen az egészséges torta?

Milyen az egészséges torta?

Figyelt kérdés

Nincs benne mestersèges szìnező, sem cukor, sem ìzfokozò.

Ezen kìvül mire figyeljek mèg? Kisgyereknek szeretnèk tortàt kèszìteni.

Xilit-et hasznàlhatok? szìnezèsre mit lehet?

Ès kemèny habot/vajkrèmet hogyan kèszìtsek dekoràlàsra?

Köszönöm a segìtesèget



2017. márc. 9. 13:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kérlek áruljátok el,hogy a fent linkelt tortákban mi az egészségtelen?
2017. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a linkeket, akkor i nen szemezgetek :)
2017. márc. 9. 14:53
 13/33 anonim ***** válasza:
45%

"mi az egészségtelen?"


Miert, mi bennuk az egeszseges? Ugyanugy tele vannak ures kaloriaval.


Egyszeruen nem ertem minek ezen ennyit gorcsolni. Suss egy normal tortat, aztan mertekkel fogyasszatok belole, ennyi.

2017. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%

Amit fényképről nézegetsz! :)

De... láttam, hogy szülinapi, kisgyereknek.


Nézd, szülinapja egyszer van az embernek egy éveben. Simán ehet a normál (=egészségtelen) tortából egy szeletet (lehet, annyi se fogy egyszerre), és következő nap még egyet.

Aztán ennyi. Semmi baja nem lesz, ha nem cukorbeteg.


Az édesítőkkel nagyon kell vigyázni, mert pl. a nyírfacukor durva hasmenést okoz, ha valaki nincs hozzászokva, és a többi "egészségesre" is lehet érzékeny valaki. Ebből a szempontból biztonságosabb a cukor, amit már ismer. Egy 2 napos hasmenés sokkal rosszabb és veszélyesebb egy kisgyereknek, mint 2 szelet torta.


Az év 364 napján törekedni kell az egészséges étkezés megtanítására, de a szülinapján nem.

2017. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
45%

Minden torta egészséges, ha mértékkel eszed. Csak parasztvakítás ezek az egészségesnek mondott, diétás vacakok, Csak a forgalmazók, gyártók gazdagodnak meg belőle.

Ha anyáinknak, nagyanyáinknak nem lett tőlük baja, akkor nekünk sem lesz.

2017. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Túrótorta, és kész, abba max., a zselatint teszed, hogy összefogja, a tetejére meg teszel gyümölcsöt.


Xilit - én pl. allergiás vagyok rá, hényinger, hasmenés.

2017. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%

#14

A nyírfacukor (ha nem allergiás rá valaki) okozHAT hasmenést, nagy mennyiségben, nem egy-két tortaszeletben.

Mely hasmenés hamar múlik, nem pedig "kétnapos hasmenés", mert nem vírust, baktériumot terjeszt vagy gyomorrontást okoz, csak meggyorsítja a perisztaltikát nagy mennyiségben (!), 1-2 órára. Csak a pontosság kedvéért.

2017. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
72%

#15

Anyáid és nagyanyáid betegségek sorát nyögik 50 éves korukra, egymillió cukorbeteg van az országban, vezető halálok a rák, az emésztőszervi és kariovaszkuláris problémák hétköznapinak számítanak, szívbajok, maags vérnyomás, stb.


De. Lett tőle bajuk. Nem, nem az egy szelettől: attól a tévhittől, hogy az étel nem betegít meg. Dehogynem.


Kérdező: én csinálnék egy nyers alapot datolya+nyers, őrölt olajos magok+csipet só+kakaópor összeaprításával aprítógépben, ez lenne a lap. A tetejére pedig avokádó+banán+kakaó kevercséből csokoládékrémet (igen, csokiízű és finom).


Így nem kapna a gyerek semmilyen üres kalóriát, cukrot, zsírt, fehér lisztet, tejzsírt, margarint stb. amivel fölöslegesen terhelné a szervezetét. Ráér azt később megkapni, a közétkeztetés keretein belül (sajnos). Úgy enne csokitortát, hogy csupa rostot, ásványi anyagot és vitamint vinne be a szervezetébe.


A recept kipróbált: felnőttek, gyerekek nagyon szeretik, akik a csokit szeretik.

2017. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
49%
Senkinek nem lett meg abbol baja, hogy megevett egy evben parszor egy par kisszelet tortat. Total felesleges kinlodni vele, mert ritkan eszi az ember. Arra figyelj, ami a mindennapok resze, de egy torta unnepi dolog, eleg ritka. En pl evente 2 alkalomnal biztos nem talalkozok vele tobbszor.
2017. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
15%

Nekem a házi krémes piskótatorta annak számít. Cukor nincs benne, liszt, ha jót akarok, akad, de 10 gramm gluténmentes gabonával nulla problémám van (sokkal többel sem, de én ketogén diétán vagyok). Mi lenne vele a gond? A tojás jó cucc és pár deka olajos mag vagy magliszt sem probléma számomra, tudom, van, akinek hőkezelve ezek is borzalmasak, engem ez nem hat meg.


Színezés természetesen? Hmmm, mondjuk céklapor? Bár nem tudom, minek feltétlenül színezni. Kukoricaliszttel (igen, egyeseknek ez is kerülendő) s sárga tojással elég szép sárga lesz. Kakaóporral pedig barna. Inkább a krémet színezném, pl. meggykrém, eperkrém...


Azt nem tudom, mennyi idősen szabad mely elemeket alkalmazni, de egészen pici gyereknél eleve kiesik a torta, az 1 évesek nem szokták megenni a sajátjukat, később pedig már egyre több dolgot ehetnek.

2017. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!