Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel töltsem a tortilla tésztát?

Mivel töltsem a tortilla tésztát?

Figyelt kérdés
A tészta receptje megvan. Én tartármártást szoktam csinálni bele, jó fűszerezéssel. És megy bele még: felvágott, vagy darabolt hús, paradicsom, lilahagyma, kukorica, uborka, ja és sajt. Most újítani szeretnék. Ti hogyan csináljátok?
2008. okt. 6. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen hus, akar maradek csirke, pulyka, daralt, sutve vagy piritva de akar porkolt maradek is.


Lehet snidlinges-tejfolos szosz esetleg tejszines

Szalsza jellegu vagy barmilyen paradicsomos szosz

Bolognai / Milanoi szosz

Csilis bab

Majonez


Barmilyen zoldsegfele - hagym, fokhagyma, paprika, cukkini, gomba, paradicsom, kaposzta, stb

Es sajt :-)


De keress ra a "tortilla toltelekek"-re, biztos talalsz erdekeset

2008. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

leírnád a tészta receptjét?


én a múltkor tettem bele virslit, rántottát, zöldségeket, ketchupot, meg mustárt... reggelire jó volt. régebben rákrudacskát, salátakeveréket, valamilyen öntetet, főtt tojást... tescoban múltkor vettem valami fűszerkeveréketkurkuma, meg minden nyavalya volt benne, és annak a hátulján volt töltelék tipp. de abba mehet aztán bármi.

2008. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ilyen az én tésztám, ez nem kukoricalisztes, de mi így is imádjuk:


30 darabhoz (ez nagyon sok, fél adagot szoktam csinálni): 1 kg finomliszt, 1 csapott kiskanál sütőpor, 15 dkg Rama (vagy zsír), 1 kiskanál só, 5dl langyos víz

A sót a meleg vízben feloldom, és összegyúrom a hozzávalókat, hogy félkemény tészta legyen.15 perc pihentetés után egy kígyót csinálok belőle, és azt elvágom 30 fele, és golyókat formálok belőle. Egyesével kinyújtom, és a palacsintasütőben zsiradék nélkül megsütöm. Amikor megfordítom, a megsült oldalára sajtot reszelek, így az ráolvad, míg a másik oldal is elkészül. Ja, és a lisztet néha papírtörlővel kitörlöm a palacsintasütőből, hogy ne égjen rá.

2008. okt. 7. 14:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!
2008. okt. 7. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!