Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell kenyeret sütni?...

Hogyan kell kenyeret sütni? (Szimpla kenyeret is, élesztő nélkülit is. ) Illetve miből lehet sütni kenyeret?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 19:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Illetve van olyan kenyér ami hasonlít a palacsintára?
2016. nov. 15. 19:30
 2/17 anonim ***** válasza:

Kenyeret lisztből lehet sütni. Igen, létezik sokféle lapos kenyér is.

Javaslom a szódás kenyérre, illetve a dagasztás nélküli kenyérre ráguglizni. Kezdetnek megfelelnek, gyors sikerélményt adnak.

2016. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A palacsintára? Igen, vannak lapos kenyerek, élesztő és só nélküliek is. A naan tuti lapos, a pászka is kenyér, azt hiszem, de ezekről keveset tudok.


Miből lehet sütni kenyeret...? Gabonából biztos, utána attól függ, meddig terjed a kenyér definíciód... Mert van magkenyér (olajos magból, maglisztből) és nyersvegán kenyér is... Kicsit sem hasonlítanak a rendes kenyérre, de egy keletlen lepénykenyér vagy egy sütőporos zabkenyér sem...


Nem bonyolult. Fogod a receptet, összekevered a hozzávalókat (mi így csináljuk, minden flanc nélkül :D persze lehet érdekesebben is), megkel, berakod a cipót a sütőbe... De a konkrét recept leírja, hogyan kell. Max. kihagysz pár elemet, ha tudod, hogy büntetlenül megteheted. Mi pl. sosem futtatjuk fel az élesztőt és cukor sincs a kenyérben. Ugyanúgy gyönyörűen és tempósan megkel, pedig tk tönköly és gluténmentes gabona keveréke.

2016. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Thanks. :)

Lepénykenyereket lehet serpenyőben is sütni? (Gondolom nem szükséges sütőben megsütni őket.)

2016. nov. 15. 19:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: mert cukor nem kell a kenyérbe :D AZ élesztő gyors szénhidráton él, s a liszt önmagában az.
2016. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lepénykenyér a tortilla is. Azt serpenyőben sütik, de a focacciát például sütőben. Használd a guglit.
2016. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha én veszek lisztet, vizet, sót és összedagasztom, kigyúrom, kinyújtom laposra és serpenyőben egy nagyon picike olajban kisütöm az akkor kenyérnek nevezhető és alkalmas a bolti kenyér helyett is (fogyasztásra)?
2016. nov. 15. 20:01
 8/17 anonim ***** válasza:
#5: Én tudom, hisz már a jó kenyeret sütő parasztasszony őseim se tettek bele, de szinte mindenki kötelezőnek írja elő... Ezért emeltem ki, hogy én hanyagolom.
2016. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Cukor=szénhidrát, de a liszt<>szinhidráttal, mert van benne fehérje is és rost is.
2016. nov. 15. 20:07
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: írd be a gugliba, hogy tortilla recept és kiadja, hogy pontosan mit kell tenned.


"bolti kenyér helyett" Mit gondolsz, miből áll a kenyér? De annyiban vedd a fáradtságot, hogy egyet guglizol és 20 percet olvasol a tárgyban. Ugyanis nulla ismerettel nem tudsz összegyúrni egy kenyeret. Akkor sem, ha az liszt, só, élesztő és víz alapesetben.

2016. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!