Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírnátok nekem hogy készítite...

Leírnátok nekem hogy készítitek a házi gyrost? Nem a kiflisre gondolok, hanem a tányérosra.

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 23:33
 1/8 anonim válasza:
85%
Csirkemellet kockákra vágom, gyoros fűszer rá, meg főzöm , majd meg pirittom. Zöldségeket vékonyra szelem és mellé hasabburgonya.
2016. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl milyen zoldsegekre gondolsz?
2016. júl. 30. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemell vqgy pulykamedal de lehet disznobol is. Osszekockazom, gyros fuszerkeverekbe bepacolom es min. fel orara hutobe teszem. Kozben elkeszitem a tzatzikit, natur joghurtot elkeverek tzatziki salataporral, so, bors. Az uborkat meghamozom es apritoban felapritom. Osszekeverem es mehet a hutobe. Keves olajon megpiritom a hust, kozben sutoben elkeszitem a hasabburgonyat. Zoldsegeket szeletelek melle: hagyma, paradicsom, kaposzta akarmi ami tetszik.
2016. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Csirkecombot használok hozzá szerintem szaftosabb mint a melle vagy bármelyik sertéshús.. Csíkokra vágom majd befűszerezem gyros fűszer keverékkel. A fűszerezést úgy csinálom ,hogy egy nagy zacskóba beleteszem a húst rászórom a fűszereket majd öntök rá egy kevés olajat. Jól összeforgatom az egészet pár órára hűtőbe teszem. Serpenyőt fel forrósítom és a húst egy szűrő kanállal kiveszem a zacskóból. Annyi olaj marad rajta ami a húst jól letudom píritani. Amig a hús a hűtőben van zöldségeket szeltelek szép vékonyra . lila káposzta ,uborka , paradicsom , sárgarépa , jégsaláta.( de bármilyen zöldség jó hozzá amit szeretek). Majd készítek egy joghurtos tzatziki salátát. Az uborka közepét( így nem ereszt felesleges levet) kivágom és lereszelem a joghurtba belekeverem a reszelt uborkát ,zúzott fokhagymát ( lehet bele tenni pár db apróra vágott menta levelet. Jól összekeverem az egészet. A burgonyát sütőben megsütöm hozzá. A pitát mindig én készítem hozzá itthon.. ( de ha nincs energiád pitát készíteni akkor bármelyik gyrososnál kapsz db-ra. Aki csípősen eszi nálunk annak a erős pistát keverünk vagy teszünk a saláta tetejére. Nagyából így szokott kinézni ha elkészül. [link]
2016. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiflis gyros? Az meg mi?
2016. júl. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A csirkemellet felkockázom, serpenyöben megpirítom, gyros fűszert szórok rá. Sütök mellé sültkrumplit, paprikát-paradicsomot-kígyóuborkát ès lilahagymát kockázok fel mellè. A szósz pedig: majonézt és tejfölt összekeverem, és fehérborssal megszórom.
2016. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
csirkemellet már előző este felaprítom, és a gyros fűszerbe bepácolom, és megy a hűtőbe, így sokkal ízesebb lesz, mintha előtte fél órával pácolnád. Másnap kevés olajon megsütöm, sütök mellé sült krumplit, a zöldségköret: friss uborka, paradicsom, paprika (kétféle: pritamin és grillpaprika), édes hagyma, ha találok a piacon szépet, akkor salátalevelet is aprítok hozzá. Egy-két evőkanál fokhagymás-fűszeres joghurtot szoktam tenni egy "tál" husijára, hogy ne legyen száraz.
2016. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csirkemell csíkokra vágva, rá gyros fűszer, megsütjük. Mellé csinálunk paradicsomból, uborkából és feta sajtból salátát, fokhagymás tejfölt teszünk rá és sült krumplit sütünk.
2016. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!