Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ciki egy ilyen menüsor anyákna...

Ciki egy ilyen menüsor anyáknapjára? Más tipp?

Figyelt kérdés

A napokban költöztünk össze a pasimmal.

És arra gondoltunk hogy vasárnap anyáknapján áthivnánk a 2anyut ebédre.


Bevallom kezdő háziasszony vagyok.tehát könnyü tavaszias ételekre gondoltam ami mégis laktat és mind a 4en megesszük.


Valamilyen krémleves

Rablóhusi nyárson, friss kevert salival vagy grill zöldségekkel és öntet mellé

És sült banán fagyival/vagy pohárkrém/vagy fagyikehely gyümölcsökkel


Ez nagyon ciki igy együtt?


2016. ápr. 26. 13:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem, szerintem jó, feltéve, hogy az anyukák szeretik ezeket.


Nem tudom, milyen levesen gondolkodsz, de ha érdekel, el tudom küldeni egy nagyon mutatós paprikakrémleves receptjet. (Nem bonyolult, de mutatós)

2016. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 szaszaa11 ***** válasza:
38%
Hogy érted hogy ciki? Mondjuk szakmailag nem éppen előnyös választás, mint pincér, azt mondom, ciki. Mint ember meg - mivel mindent szeretek amit leírtál - azt mondom kit érdekel, nem étteremben eszem, hanem a fiam\lányom házában!
2016. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk tarsashaz 2.emeleten lakunk francia erkellyel:D nekem a saslik az grilles..nem akarom sutoben. Most neztem a neten korlatra szerelheto grillt. Szerzek olyat :)

Koszonom kuldheted priviben :)


Amugy sajt vagy brokkoli netan fokhagyma kremlevesen gondolkozom.

2016. ápr. 26. 13:22
 4/24 A kérdező kommentje:

Jut eszembe... A dunaparti gat toveben lakunk.

Kiviszem az allvanyos grillt es megsutom a gaton tul a reten. Otthon meg ramelegitek ha kell

Azert nem buntetnek meg ha ott a gatnal sutogetek ugye?

2016. ápr. 26. 13:30
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
Mindketten egykék vagytok, ugye? Mert ha nem, akkor nem illik anyák napján őket hívni magatokhoz, és nem nektek menni. Meg ez az egész inkább rólad szól, hogy te akarsz háziasszonyként bemutatkozni, ahelyett, hogy az anyukákra figyelnél, hogy ők mit szeretnek, mi a kedvencük, legalább édességből... elég kevés embert ismerek, aki pont a sült banánért él-hal. Kicsit vonatkoztass el magatoktól, ez az anyukák napja.
2016. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Vagyis tudom vicces. De igy senkit nem zavarok es fust szag sem lesz a lakasban.

A kozos kertben ami a lakasokhoz tartozik nem akarok grillezni az olyan bunkosag lenne meg itt inkabb kocsik parkolnak

2016. ápr. 26. 13:32
 7/24 A kérdező kommentje:

Oke.

Hat en csak fel akartam dobni egy ebeddel ami az anyukake es mi is ettunk sokat mindkettonel most visszahivnank oket.


Ezeket az etelelket mind2 anya szereti.

A parom anyukaja szereti a kremleveseket az enyem meg rajong a grillert


Desszertnel nem ragaszkodtam a bananhoz...lehet barmi mas is

2016. ápr. 26. 13:34
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Meg kéne tudakolni, mit szeretnek az anyukák.Illetve hogy ezt szeretik-e?De amúgy nagyon jó!
2016. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A desszertet tiramisura cserelem.

Emlekszem anno amikor anyum csinalt grillbulit es ott volt a parom anyukaja akkor o neki annyira izlett hogy megevett 4adagot belole :D

Anyum is szereti sokszor csinal.

2016. ápr. 26. 13:44
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

A frissen sültet szerintem ne melegítsd, mert az már tényleg ciki, mikrózott saslikot felszolgálni. Vagy mikrózott grillzöldséget, mert ezeknek egyszerre kellene elkészülni, nemdebár?


Az ételválasztás amúgy persze nem ciki, de nem is vasárnapi, nem is különösebben ünnepi, plusz ott kell állnod a grill hús meg zöldség fölött folyamatosan. Ha nem lesz jó az idő, akkor nem lesz jó a teraszon. Meg az a sült banán is frissen kéne, hogy készüljön, ha nem tévedek...



Én a helyedben egyáltalán nem ilyen menüt csinálnék, hanem olyat, ami fölött nem kell ott állni, csak tálalni, és OK. Lehessen beszélgetni, ne legyen kapkodás, és ne vegye ki senki a kezedből a fakanalat, hogy időben elkészüljön minden.


Szerintem főzz húslevest, azt is mindenki megeszi, és nem baj, ha fél órával tovább fő, de az sem, ha előző nap megfőzöd, és melegíted csak, amikor kell.


Második fogásnak meg süss valami húst sütőben, elég, ha a körettel kell csak pepecselned az utolsó pillanatban.


Desszertnek olyat válassz, amit már előző este bepakolsz a hűtőbe, és csak elő kell venni.

2016. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!