Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egészséges étrend?

Egészséges étrend?

Figyelt kérdés
tudnátaok ajánlani egészséges szakácskönyvet, esetleg oldalt ahol egészséges nem hizlaló étrend van? köszönööm
2016. febr. 5. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Vegán, vegetáriánus könyveket keress. Nem hízlal és a lehető legegészségesebb.
2016. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gugli,magyarul,meg amilyen nyelveket beszélsz.Ki fog alakulni.Ingyen van.
2016. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A kalóriatöbblet hizlal. Embere válogatja, mit tart egészségesnek s neki konkrétan mi való.

Nyilván a vega étel még nem egészséges, főleg ha telenyomják nem jóféle szénhidrátokkal és szójával... Lehet egészségesen csinálni, hogyne, nincs vele gond, én sem eszem húst és a vegán étrendet is jónak tartom, ha valakinek passzol és odafigyel, hogy ne legyen hiánya semmiből.

2016. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
3., miért írsz olyan dolokról, amikhez nem értesz? A vegák igen kis százaléka fogyaszt csak szóját, szejtánt és hasonló termékeket. A szénhidrátos ételek sem állnak éppen központban (nem úgy, mint a hús alapú étkezéseknél) -hanem ezzel szemben a rostokkal, vitaminokkal teli zöldségek, gyümölcsök, amik a fogyást ponthogy elősegítik.
2016. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

#4: Azt írtam, hogy főleg akkor egészségtelen, ha telenyomják szójával. Amit tartok is. Nem tudom, hány százalékuk teszi ezt s nem is fontos ez, rengetegen igen, azokról írtam. A jó vega étrenddel nincs bajom. De viszonylag könnyű elrontani a vega, s pláne a vegán étrendet, így eléggé csúsztatás jónak nevezni őket alapból.

Persze nem nehéz jól sem csinálni, csak némi odafigyelés kell, ahogy minden étrendnél.


A zöldség és a gyümölcs az mi, ha nem szénhidrát? :D Tudom, hogy van benne fehérje is, de inkább szénhidrátosak ezek, főleg a gyümölcs. Az pedig tény, hogy a vegák, de főleg a vegánok nagy többsége szénhidrátokra alapoz. Persze a húst is evők is, de a hús kiesésével a nem elég odafigyelő vegák még szénhidrátosabban esznek.


Vegán étrendben még esélyesebb a szénhidrátokra alapozás, hisz minden (szénhidrátszegény) állati fehérje kiesik... Ez elég természetes, nagyon kevesen esznek erősen szénhidrátszegényen vegánként, az nehéz műfaj. Kiesnek a gabonák, a hüvelyesek... Necces.

2016. febr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!