Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha nem kívánjátok a húst, mit...

Ha nem kívánjátok a húst, mit szoktatok főzni?

Figyelt kérdés

Kéne ma valamit sütnöm/főznöm, de egyáltalán nem kívánom a húst. Mit csináljak?

Gondolkodtam valami tejszínes-sajtos rakott tésztán, esetleg egy kis sonkával de receptet nem igazán találtam hozzá..

Ötletek? :)


U.i.: zöldségeket nem nagyon szeretjük, inkább nyersen esszük. :)


2015. nov. 10. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
rakott krumplit, babfozeleket, ilyesmit.
2015. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Az alábbit "maradék-takarítós" kajának nevezem:


- jénait/zománcos tepsit kiolajozni, majd egy sor tejfölt rá

- főtt tészta/főtt rizs/krumpli-püré (ami van!) megy a tejföl tetejére

- arra maradék pörkölt/vagy pl. egy pár főtt virslit egy kis paprikás olajon felkarikázva átforgatni, és azt rakni a jénaiba következő sorként. De lehet pár db. főtt tojást is rákarikázni, ha más nincs

- legfelül egy sor (előfőzött) hordós káposzta, vagy egy sor felkarikázott csemege uborka

- az egészet beborítani ismét tejföllel/tejszínnel és reszelt sajttal

be a sütőbe/mikróba míg összesül... szeretem, és ráadásul ezzel a módszerrel a hűtőből a maradékok is eltűnnek.

2015. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én olyankor főzeléket csinálok tócsnival, vagy tésztaféléket, vagy pl bablevest lángossal, vagy palacsintával, fánkkal, rizskochhal, túróscsuszával, stb.
2015. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ügyet Lenke ***** válasza:
82%
szilvás gombóc, leves-palacsinta, rakott krumpli, szarvacska, macaroni and cheese...spenót+tükörtojás+szalmakrumpli, túrós csusza...ennyi jutott eszembe...
2015. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig én pont hogy zöldségételeken élek... Vagy rántottán. Sose unnám meg, főleg, hogy ezerféle lehet.

Most kivételesen svédgombasaláta lesz (épp teremnek a gombák a környéken, egész évben nem találtam jóformán egyet sem, de most kilószámra), majd eszünk hozzá valamit, szerintem rántottát.


Sokféle remek tojásétel van, s ha a hús és a zöldség kiesik, a tésztán kívül adódnak a krumplis ételek. Rakott krumplit is lehet készíteni hús nélkül, a krumplifasírt és a tócsni is igen finom...

2015. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Férjem nagy kedvence, bevallom én kevésbé szeretem


Hagymát zsiradékon megdinsztelsz, teszel bele kockára vágott sonkát, közben a tésztát roppanósra főzöd.


Ha összepirult a sonka és a hagyma felöntöd tejszínnel, majd tejjel. Sózod-borsozod, és valamilyen zöldfűszerrel ízesíted, én általában tárkonyt használok.


Összekevered a tésztával, annyi tej kell bele, hogy a tésztát épp ellepje a tepsiben. Elkezded sütni fólia alatt. Amikor a tészta a tejet magába szívta, megszórod sajttal és pirosra sütöd.

2015. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig milyen isteniek is a zöldséges ételek! :)

A ti esetetkben gombás rizottót készítenék.

2015. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igazad van, utolsó... Még változatos is tud lenni, hisz annyiféle gomba van... Most még tart a rizikeszezon...
2015. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rizottokbol is van rengeteg fele, tesztat is siman lehet hus nelkul enni (en havonta 3-4x csinalok olyat, hogy megpiritok koktelparadicsomot, cukkinit, zoldbabot, mikor mar kesz, szorok ra sajtot es az megy a tesztara, neha egy kis tonhallal, neha anelkul).

vagy akar falafelt is csinalhatsz :)

2015. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Például egy jó gombapaprikást galuskával. Vagy karfiolt rántva. Vagy tojásos lecsót.

Sok sok finom és egyszerű hús nélküli étel van, csak bele kell gondolkodni! :)

KÁPOSZTÁS TÉSZTA! :D

2015. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!