Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szoktatok főzni a párotoknak?

Mit szoktatok főzni a párotoknak?

Figyelt kérdés
Írjatok recepteket :)
2015. nov. 2. 14:32
 1/7 aperitif ***** válasza:
100%
Legutóbb zöldborsós húst sütöttem hasábburgonyával. Azelőtt halászlé volt, még előbb sült csirkecomb, görög saláta, rizs. Csak egy héten egyszer ebédel nálam, így könnyű dolgom van.
2015. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a férjem a párom.


Azt főzök amit valamelyikünk megkíván.


Ma este valószínűleg csirkemájhab lesz karamellizált almával.


Hagyományos és extrább ételek is készülnek nálunk

2015. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Amihez epp kedvunk van, vagy amihez epp el kell hasznalni a hozzavalokat :D Ma peldaul sved husgolyokat csinalok krumplipurevel es barna szosszal. Hetvegen raertem, igy vorosboros marhaporkoltet foztem nokedlivel, de mult heten sutottem szaritott paradicsomos-tejfolos csirket rizzsel, csoben sult rakott krumplit daralt hussal, feta sajttal, paradicsommal. Lasagne-t is csinalok valamikor a kozeljovoben, vagy bolognai spagettit, mert van bontva paradicsomszosz. Sokszor eszunk halat is, zoldsegeket, valami konnyebbet.


Nem fozok minden nap, de eleg gyakran, szeretek uj recepteket is kiprobalni :)

2015. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Zöldségételeket, amik illeszkednek a ketogén étrendbe, amin vagyok, a párom rizséhez s amiket mindketten nagyon szeretünk. Sült zöldség, ugyanez tojással és olajos magvakkal (ezt nevezet "rántott"-nak, mert olyan, csak nem kell bundázgatni. lisztet nem eszünk), ez utóbbiban annyira jó a padlizsán... Zöldségleves, utána palacsinta vagy brownie... Nem bonyolítom el, így is rengeteg időbe telik és maximálisan finom.


Manapság már néha van, hogy csak neki főzök, mert én rántottát akarok enni már megint, ő pedig azt vitt munkába s kétszer sok lenne :D Nos, ilyenkor sárgaborsófőzelék vagy paprikáskrumpli készül, boldog velük. A tócsniból már én is eszem, akkor is, ha krumplis, ami nálunk nem jellemző, nagyon finom zellerből, karalébéból s más zöldségekből is.

Fasírt témakörben ki tudok indulni sárgaborsóból, krumpliból, zöldségekből, tudok nyersvegán verziókat is.

2015. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Változatosan főzünk (a férjem is gyakran főz, ma is éppen ő a soros:)), ritkán eszünk egy hónapban 2x ugyanazt.


Az elmúlt hetekben volt kókusztejes zöldségleves, tofus ázsiai rizs, fűszeres fetával töltött sült paradicsom, zöldséges lasagne, tejszínes-gombás palacsintatekercsek sajtmártásban, grill zöldségek, padlizsános-cukkinis curry vadrizzsel, fehérboros-gorgonzolás burgonyakrémleves, erdei gombás lencsés egytálétel pl.

2015. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Én a férjemnek tegnap gyrostálat csináltam, mire hazajött és desszertnek vargabéles volt 1 nagy pohár tejjel. Levest csak én eszek, de nagy ritkán megeszi a gyümölcslevest, palóclevest, gulyást vagy halászlevet. Általában olyat főzök, amit szeret. Szoktam csípős szecsuánit, [link]

vagy szezámmagos csirkefalatkákat [link]

vagy egyszerűen csak oldalast, tartját vagy csirkecombot sütök krumplival, birsalma kompóttal

Elég tartalmas kajákat szoktam csinálni, mert nehéz fizikai munkát végez.

2015. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Amit szeret, amit kér bármikor, bármit. Ő az "anyagbeszerző" én a szakács (műkedvelő )
2015. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!