Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vegyes húslevest szeretnék...

Vegyes húslevest szeretnék holnap főzni, ti hogy készítenétek el?

Figyelt kérdés
Sertés és csirke húsból, de lehet hogy kacsát is veszek. Vagy ha kacsát veszek, akkor a csirkét kihagyjam? Igazi, kiadós húslevest ennék már.

2015. okt. 18. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Kacsát nem tennék bele, a sertéshúst tedd fel először, és kb. félóra, 40 perc után tedd bele a csirkét. Én szeretem, ha sok és sokféle zöldség van a húslevesben, sárgarépát, fehérrépát, karalábét, zellert, esetleg egy kis cikk kelkáposztát, karfiolt is teszek bele. Fűszernek egy fej vöröshagymát 3-4 szem szegfűszeget beleszúrva, két-három gerezd fokhagymát, szemesborsot, kis darab erőspaprikát, kis darab babérlevelet, gyömbért, lestyánt, késhegynyi sáfrányt szoktam használni, nagyon lassú tűzön, lefedve főzöm, miután leszedtem a habját (még a zöldségek, fűszerek előtt.)
2015. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze meg is sózom, az kimaradt:-)
2015. okt. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. okt. 19. 00:26
 4/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
Igazi kiadós húsleveshez sertés orja(karajcsont) és valami másfajta hús kell, csirke nem jó, tyúk legyen akkor, vagy kacsa, pulykahát, nyak vagy marhalábszár, lábszárcsont, sok zöldség, só, bors, köménymag, fokhagyma ízlés szerint, lassú tűzön, mert ha nem zavaros lesz...2-3 órát is kell főzni...
2015. okt. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Látod Kedves Kérdező, mennyire eltérőek a szokások-ízlések! Én pl. nem szoktam vegyes hús-levest főzni: vagy a sertés, vagy a csirke, esetleg a kacsa-aprólék, de a legfinomabb szerintem a marha hús leves. Igaz, hogy az a legdrágább is!


A fűszerezés is erősen ízlés dolga. Amiket az 1-es válaszoló felsorolt, én azokból pl. kihagyom a szegfűszeget, a babérlevelet, és a zöldség-félék közül a káposztát sem szoktam húslevesbe...

Nem azt mondom, hogy nem lehet jó, csak azt, hogy ízlés dolga!!! Próbálj meg vissza-emlékezni, hogy édesanyádtól hogyan láttad, mert azt az ízt szoktad meg, és az ember már csak ilyen: a mama főztje mindig a legjobb!! :))

2015. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
én is a marhahúsleves szeretem és nem teszek só+bors+köményen kívül semmi egyebet, képosztát sem szoktam, de azért közben főzök vegyest is...zöldséget meg, sárgarépa, petrezselyemgyökér, zeller, karalábé, hagyma pirítva, fél vagy egész paradicsom, paprika...
2015. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. úgy főzöm, mint az első válaszoló, csak gyömbért nem teszek bele, mert húslevesben nem szeretem, meg a sáfrányt is kihagyom. Viszont teszek bele még köményt, petrezselyemzöldet. Zöldpaprikát, paradicsomot is.

Nálunk a paradicsom kihagyhatatlan.

2015. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!