Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem lehet már a Dobos...

Miért nem lehet már a Dobos tortát Dobos tortának hívni?

Figyelt kérdés
Tegnap a Tescoban vettünk sütit, a Rigó Jancsi valami csokoládés krémes akármi, a Dobos-torta pedig Karamelltetejű tortaszelet. Az eladó mondta, hogy már nem lehet úgy nevezni őket, ahogy eddig, de az okát nem tudta.

2015. febr. 5. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Január elsején lépett életbe az új irányelv (itt lehet olvasgatni: [link] ), innentől csak azt lehet Dobosként vagy Rigó Jancsiként árulni, ami az irányelvben olvasható recept szerint készült.
2015. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
37%
Hidd el, hogy a Tescoban nem is lehet kapni dobos tortát max müanyagszar alapanyag meg egy kis ételizesitő kemény tetővel nevezett tortát
2015. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A dobostorta Hungarikum ,szigorú előírások alapján és összetétellel készül ,vzínű a tescós nem felel meg ennek.

A Hungarikumokra szigorú feltételek vonatkoznak.

2015. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem semmi bajom a tescós süteményekkel, szerintem finomak, és nem "hulladékok".

Elhiszem, hogy nem tejből, hanem tejitalból készül, DE:

otthon én is az olcsóbb alapanyagokból sütök, és finom, szereti a család.

A másik: honnan tudjuk, hogy egy belvárosi cukrászda mit használ? Nem vagyunk ott, nem látjuk! És nekik még sokkal fontosabb a spórolás, mint egy Tesco-nak, mert a rezsi mellett durva bérleti díjakat kell kigazdálkodniuk, mivel a legtöbb cukrászda nem a város szélén van, meg nem lakótelepek garázsaiban, hanem drága turistaövezetekben.

Nem mellesleg óriásit csalódtam Debrecen legjobbnak mondott Gara cukrászdájában, ahol egy barátnőmmel vmilyen tortát kértünk, és olyan lehetetlenül vékony szeletet kaptunk, elég drágán, hogy tudtuk, oda nem megyünk többet. Ezek szerint ők meg így spórolnak. Lehet náluk minőségi az alapanyag (de csak lehet!!!), viszont egy szelet torta harmada annak, amit máshol egy szeletnek neveznek! Azaz teljes áron adja el a harmad mennyiséget. Komolyan, 2 falat volt az egész, rablás.

Na de visszatérve, ki tudhatja biztosra, hogy máshol mit használnak? Épp elég rémtörténetet olvastam, hogy nívós éttermek hogy csalnak, trükköznek, szóval én már nem hiszem el azt, hogy a multi sz*r, a hazai kisvállalkozó meg tökéletes.

Hozzá kell tennem, hogy nekem sose volt komoly gondom a Tescoval, ellenben az Auchanban és a Kedvenc Húsáruházban, meg egy debreceni belvárosi jó drága hentesnél adtak már el nekem büdös húst. A Tesconak meg magasan jobb a panaszkezelése, mint az átlag magyar üzleteknek, ha visszavittem valamit, sosem problémáztak, visszaadták a pénzt, vagy ha vmi nem annyi volt, mint a polccímkén, visszaadták a különbözetet, plusz még ajándékutalványt is. Ezért nem értem ezt a nagy ellenségeskedést.

Egy időben rendeltük a tortákat cukrszdából a családi eseményekre, és semmivel sem volt finomabb, viszont 2x annyi volt, mint amit "kicsomagolva" veszek és több közül választhatok, h melyik a szebb. A rendelt torta nem mondom, h rossz volt, de semmi különleges nem volt benne, külünösebben szép sem volt.

2015. febr. 7. 17:27
 15/15 anonim válasza:
51%
szerintem,hogy Újdonságnak számítson
2015. febr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!