Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem lehet már a Dobos...

Miért nem lehet már a Dobos tortát Dobos tortának hívni?

Figyelt kérdés
Tegnap a Tescoban vettünk sütit, a Rigó Jancsi valami csokoládés krémes akármi, a Dobos-torta pedig Karamelltetejű tortaszelet. Az eladó mondta, hogy már nem lehet úgy nevezni őket, ahogy eddig, de az okát nem tudta.

2015. febr. 5. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem le lett védve a név, vagyis csak az nézhető annak a sutemenynek, aminek az összetevői es elkészítési módja megegyezik az eredeti Dobos tortával. Valószínű a Tescóban kaphatóak nem felelnek meg ennek, és ez lehet az oka.

De en sem tudom pontosan, csak igy gondolom.

2015. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy baromsag, max a tescoban van ilyen, de a tesco ugye nem egyenlo a cukrasz szakmaval.
2015. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Amiért a tescós túródesszert sem Túró Rudi.
2015. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valoszinu hogy a Tesco torta nem nevezheto Dobosnak az osszetetele miatt.
2015. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert azt hulladék minőségű alapanyagokból készítik, Pl vaj helyett margarinnal, tej helyett tejitallal, stb. Mindezekből egy rakás műkaja, szemét lesz telenyomva mesterséges aromakkal, tartositoval, stb. Ki- ki döntse el, hogy kell e az olcsó szar, vagy egy kicsit drágábban a jó minőségű. Aminek persze már a neve is a megfelelő.
2015. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Még az előzőhöz: tejföl helyett Kisasszonyföl? Hát majdnem lehidaltam,

Mikor meglattam.

2015. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Mert a Dobos-Torta NEM EGYENLÖ egy karamellel bevont tortaszerüséggel, amiben mindenféle roszz minösegü alapanyag van csak.
2015. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez ugyanolyan, mint ahogy a "tesco gazdaságos szalámit" sem lehet Pick szaláminak nevezni, pedig ((majdnem) ugyanúgy néz ki :)
2015. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
8-as, erre k..vára ráhibáztál, ugyanis a TV rúd szalámikat a Pick gyártja. :D
2015. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehet, de más recept alapján és más minöségben.
2015. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!