Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sosem eszek semmiféle gyümölcs...

Sosem eszek semmiféle gyümölcsöt. Hogy pótolja a szervezetem a gyüm-ök által be nem vitt vitaminokat?

Figyelt kérdés
Sosem vagyok beteg, nem szoktam megfázni sem. 22/L
2010. jan. 11. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha zöldségféléket eszel, akkor azokból tud vitaminokat felvenni. Egyébként a vitaminhiányos betegségek nem hamar jelentkeznek, ha most nem eszel semmi vitamint, akkor a hiány évek mulva jön elö, de sokszor akkor meg márnem lehet rendbehozni.

Szerintem jobb lenne, ha legalább egy almát vagy más gyümölcsöt ennél naponta.

2010. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Az ember bélrendszere leginkább gyümölcsök emésztésére van kitalálva. Mi nem vagyunk húsevők, ahhoz túl hosszú, de a füvet se tudod megenni, mert ahhoz meg túl rövid az emésztőcsatorna.


Szóval jót teszel magadnak azzal, ha eszel gyümölcsöt. Már rövid távon is javíthatja a közérzetedet. Később pedig a terhelés miatt betegségeid alakulhatnak ki.

2010. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminokat nyers zöldségekből ugyanúgy megkapja a szervezeted. Van egy barátnőm, aki életében nem evett gyümölcsöt, mégsem volt soha semmi baja, pedig már 36 éves.
2010. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Én se szoktam, néha vérzik az ínyem miatta. 22/F
2010. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Probálj meg gyümölcs turmixokat gyártani, gyümölcs joghurtok-sütik, esetleg szerez be egy gyümölcscentrifugát
2010. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsótól kérdezem, ez most komoly? Nehogy már skorbutot kapj Európa közepén mert rögtön kiakadok.
2010. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Probálj meg gyümölcs turmixokat gyártani, gyümölcs joghurtok-sütik, esetleg szerez be egy gyümölcscentrifugát
2010. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs utolsó előttitől, közben más is beírt.
2010. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
100%-os gyümölcslevek fincsik és jobb mint a Hey-Ho almalé.
2010. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gyümölcsléből csak a narancsot tudom meginni. Még attól is rosszul leszek, ha egy légtérben vagyok valamilyen gyümölccsel. Egyébként nyáron volt egy szívműtétem. Ettől nagyobb baj nem hiszem h érhet amiatt, hogy nem eszek gyümölcsöt. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 11. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!