Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha nem eszek hús, tényleg...

Ha nem eszek hús, tényleg lebontja az izmaimat a szervezetem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy egy idő után, lebontja. Igaz ez?
2010. szept. 24. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Csupán attól, mert nem eszel hóst...nem bomolhat az izomzatod. Viszont nagyon oda kell figyelned a táplálkozásodra, hogy az energiád kiegyensúlyozott maradjon.
2010. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a húsevés a lényeg, hanem a fehérjebevitel - pl szója - és igen, lebontja a szervezeted az izmaidból a fehérjét, de ahhoz azért már nagyon radikális "zöldség" evőnek kell lenni. A "normális" vegetáriánus pótolja a fehérjét.
2010. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Persze, vegák sincsenek ám ,csak kitaláció.


Nézd, vannak olyan emberek, akik különböző megfontolásból nem esznek húst. Ők is élnek, a fehérjét más formában viszik be a szervezetükbe.

2010. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Élsportoló vagyok (balett, díjugratás) régen hobbi szinten erőemeltem is. Egyáltalán nem eszek húst, de elegendő erőm van és az izomzatom is fejlődik. Tojás, tej (háztáji), sajt, túró, joghurt...stb illetve rostos ételek, rengeteg zöldség, gyümölcs...
2010. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez főleg akkor igaz, ha fogyókúrázol, és nem eszel elég fehérjét. Hiszen olyankor a tested "elfogy", és ha nincs elég teljes értékű fehérje, ami az izmokat építi, akkor az izom bomlik le, nem a zsír. Ha nem fogyókúrázol, és mellette megvan a napi legalább 1 gramm fehérjebevitel testtömeg-kilogramonként, akkor nem lesz semmi bajod. Azt meg könnyű fedezni tojással, túróval, vagy akár szójával, teljes kiőrlésű kenyérrel.
2010. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem igaz!Itt van pl. Robert Cheeke, aki nem eszik sem húst, sem tojást, sem tejtermékeket, de láthatóan megmaradtak az izmai.

[link]

2010. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, de lehet hogy eszik szóját, nem gondolod? Vagy babot, ami szintén sok fehérjét tartalmaz...
2010. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sok fehérjeforrás létezik, és a lényeg -a kérdésre reagálva-hogy nem vagyunk a húsra utalva! Ott van pl. a bivaly, az egyik legerősebb állat- ő szintén vegetáriánus.
2010. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!