Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó, sűrű ragú leves receptet...

Jó, sűrű ragú leves receptet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A sűrűsége attól is függ mennyi alapanyagot teszünk bele.

Én 6 főre kb 40-50 deka csirkecombfilét, vagy sovány sertéslapockát számítok. egy közepes hagymát megdinsztelek, kis sóval teljesen puhára párolom. a csíkokra vágott húst átforgatom rajta, és fedő alatt hagyom , hogy kiadja a levét. Finoman sózom, majd később úgyis fűszerezem még.

ezután teszek bele kb 25 deka vegyeszöldséget karikára vágva, kicsit később (amikor a hús már puha ) kb 25 deka szeletelt gombát, majd végül kb 25 deka zsengeborsót. minden szakaszban egy kis lével felöntöm.

ha valamennyi összetevő puha, akkor beállítom a leves hoszát, vagyis amennyit szeretnék. ha csendesen forrdogál még teszek bele személyenként 2 dekányi valamilyen finom aprótésztát pl csiga, vagy eperlevél.

friss petrezselyemmel megszórom, ha van egy kis tárkonnyal is ízesítem.

Asztalnál még borsot és csípőspaprikát is tesz bele, aki igényli.

Mi nem szoktunk bele tejszínt/tejfölt tenni, de sokan készítik ezekkel is.

Tartalmas, finom raguleves, legalábbis mi így szeretjük.

2014. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott a pont az első válaszolónál. Én se szoktam bele tejfölt tenni az egyetlen kivétel az a borjú. Ahhoz tálaláskor teszek tejfölt és citromlevet.
2014. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!en palóclevest szoktam csinalni amikot ilyesmire vagyom,csinalsz egy pörköltalapot jo sok hagymàval,aztan ha a hus felig puha belefobok répat krumplit,feherrépat amikor mmar minden puha akkor pedig fagyasztott zöldbabot...füszerek:só,bors,kömény,keves pirospaprika,es ami a lelke a kapor! Aztan ha a zoldbab is megpuhult allor egy vékony tejfölös habaràst bele,nagyon finom!
2014. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3as vagyok, sovàny sertéscombbol készitem es babérlevelet is dobok brle azt hiszem ez kimaradt
2014. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!