Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud könnyen elkészíthet...

Valaki tud könnyen elkészíthető leves receptet ami finom? 12 éves vagyok és én főzöm majd az ebédet. Valami olyan legyen ami nem csípős és nincs benne tejföl se tojás se bab.

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden leves egyszerű, ha húslevest főzöl, azzal sincs sok baj, de garantált a siker, de csinálhatsz krémlevest, az is jó és gyors. A húslevesnél mindent egyszerre beraksz a fazékbe, aztán csak lassú tűzön főnie kell, beledobsz 2 leveskockát, a végén megkóstolod, hozzá főzöl levestésztát. Pl hagymakrémlevesnél felvágod a hagymát, kevés olajon megdinszteled, rá fokhagyma, felöntöd vízzel, leveskocka, petrezselyem, majd fő 30percet és főzőtejszínt raksz bele, turmixolod. Millió recept van hozzá, de kb mind ugyanaz, pofonegyszerű. A húslevesre is rákeresel, találsz receptet hozzá, ami neked a legszimpatikusabb.
2014. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Brrrr húslevesbe leveskockát, az mge milyen húsleves?
2014. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Veszel egy csomag mirelit zöldséglevest (össze van apróra vágva vegyesen minden van benne), hozzá egy csomag mirelit májgombócot, pár darab leveskockát, beledobod egy nagy fazékba pár liter vízzel, forralástól főzöd 10 percig és kész. Vagy borsóleves: Mirelit borsót és karikára vágott répát kevés olajon és vizen megpárolsz egy evőkanál cukorral, ha puha, megszórod liszttel, pirospaprikával, kavargatod, felengeded vízzel, beledobsz egy csokor petrezselymet vagy egy kanál ételízesítőt és sózod, majd főzöd még 5-10 percig.
2014. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha megkóstolnád, nem fujjognál! Nekem ízlik, ha nincs itthon sót, borsot használok helyette. Nem csak leveskocka adja az ízt, az csak plusz. Répa, petrezselyem gyökér és zöld, friss tárkony, csirke hús, vöröshagyma, fokhagyma is van benne még mielőtt azt gondolnád, hogy a zöldségek helyett rakom a leveskockát. Észre se vennéd, hogy leveskocka is van a levesben, ha nem mondanám el!
2014. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Gyumolcsleves
2014. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor is fujjognék, húsleves lényege a hús, meg a zöldség, nem a mestereséges kocka.
2014. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mesterséges kockában pluszban vannak természetes zöldségek, semmi tartósítószer és ízfokozó. Eszel te más kajában annyi mesterséges dolgot, nehogy már ezen akadj fenn.
2014. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
25%
Igaza van az előttem szóló/szólóknak. A leveskockának semmi értelme. Sajnálom azokat, akik használják, ha ennyire nem tudnak főzni, akkor már mindegy hogy használnak e leveskockát,vagy sem, a végeredmény ROSSZ lesz. Hiába érzitek finomnak, ezt csak a Ti mesterséges adalékokhoz szokott, elfajult ízléseteknek köszönhetitek. Én 13 éves vagyok, és igen, tudok leveskocka nélkül finom, igazi húslevest csinálni. Sajnálom, hogy idáig fajult a mai világ, hogy már a leveskockát pártoljátok. Akkor Ti biztos nem ettetek olyan levest amit a nagymamátok főzött. És igen 13 éves vagyok, nem élek falun, nem vagyok parasztgyerek, aki még soha sem járt gyorsétterembe, hanem csak egy Budapesti panelban élő tini, aki igenis szereti a gyorskaját, csak tudja hol kell mértéket tartani. És ha egy családi összejövetelre, vagy csak egy vendégségre főzünk, akkor tiszteljük meg a részvevőket azzal, hogy igazi levest főzünk, mert sokkal jobb az íze, ha mi magunk csináljuk szívvel-lélekkel, és nem csak félvállról hajítunk bele egy leveskockát.
2014. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én valami kukoricalevest ajánlanék (van tejföl nélküli is), esetleg gesztenyekrémlevest, ha az ilyesmiket szeretitek, én odavagyok ezekért!

(Bár már lehet, hogy megvolt az ebéd, ha igen, milyen lett? :) Remélem jól sikerült!)


A "leveskockázó" (:)) válaszolóknak:

Szegény kérdezőnek szétoffoljátok a kérdését, és amúgy úgy tudom tényleg vannak nem egészségtelen leveskockák/ilyesmi ízesítők.


Utolsónak: Egy picit azért felhúztál, hogy jössz te ahhoz, hogy másokat "sajnálj", lenézz? Mert leveskockát használ? Ismersz mindenkit, aki leveskockát használ, ismered az élettörténetét? Nem mintha úgy lenne jogod lenézne, csak... ennél egy picit több. Mert tényleg ne haragudj, nem ismerlek, de azért így látatlanban, meg az alapján, amit írtál, én egy fokkal jobban tisztelek a teljes munkaidőben dolgozó, lelkét a gyerekeiért kitevő kétgyerekes anyát, aki leveskockát használ, mint téged. Amúgy meg leveskockával is lehet szívvel-lélekkel főzni. Nem is értem, ezt hogy gondoltad. (Utolsó mondat, most már tényleg abbahagyom, csak felhúztam magam: Nagyon visszás, ha mi, tizenévesek "Sajnálom, hogy idáig fajult a mai világ" és hasonló kezdetű mondatokat mondunk/írunk. ) 14/L

2014. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves előttem író! :) Igen már meg volt az ebéd! Nagyon jól sikerült! :) A szüleim és az öcsém oda voltak érte. Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2015. aug. 18. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!