Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehetséges valami kenyérfélét...

Lehetséges valami kenyérfélét FŐZNI? vagy. :Rizsből, krumpliból, zöldségekből, minden hús nélkül lehet főzni valami ehetőt?

Figyelt kérdés

Nincs itthon se kaja se pénz, a sütő vagy másfél évtizede nem működik, krumplit, tésztát vagy rizst nem tudom mivel falni, hacsak nem lehet ezekből összefőzni valamit, ezért gondolkodtam azon, hogy nem lehet kenyeret gázon főzni valahogy? csak az a baj, hogy tojás sincs liszt van itthon, egy nagyon kicsi tej, de reménykedni lehet :D


Az a baj, hogy válagatnom kell miből eszek, mert összevesztem itthon az eltartómmal és nem tudok rendesen zabálni, nem állítom hogy templomi egerek vagyunk amíg net van.


hagyma, 1-2 szem krumpli, tészta, rizs, disznósajt (hülyén hangzik, de makarónihoz is azt adtam :D), ezekből lehet valami laktatót kifőzni?


Segítséget köszönettel fogad: egy 17 éves végtelen étvágyú disznó :)


2014. júl. 19. 09:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kenyér helyett serpenyőben sütheted a "pupusa"-t.

30dkg liszthez 0,5 deci olaj, 1 teáskanál sütőpor, 1 kávéskanál só, 1,5 deci víz. Összegyúrod, 6-8 db kis gombócot csinálsz belőle (kb. fél órát pihentesd letakarva), majd a gombócokat szépen elnyújtod, és totál üres serpenyőben közepes lángon megsütöd.



[link]


Az alján van egy 5 perces videó, kattints rá, akkor azt is látod, hogyan/mivel lehet tölteni is!!!

Én kipróbáltam, töltelék nélkül kenyérként is jó!

2014. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha többféle zöldséget kevés zsiradékon kicsit (nem puhára) megpárolsz, utána belekeversz rizst vagy tésztát, felöntöd kb kétszer annyi térfogatú vízzel, mint a rizs/tészta, felforralod, utána elzárod a tüzet és letakarva megvárod, amít felveszi a folyadéko.
2014. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, azt hittem ki lehet guglizni minden receptet, de ilyeneket biztos sosem találtam volna, nagymamám meg irigykedik, hogy nekünk mindent könnyű már megtudi, hát ezen az oldalon attól függ milyen emberek válaszolnak :D Most először volt igazán hasznomra a gyk :)
2014. júl. 19. 14:46
 14/19 anonim ***** válasza:
Sok sikert a fözöcskézéshez!
2014. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Na mit főztél?
2014. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az is ritka, hogy valaki ilyen korrektül megköszöni a segítséget, mi is köszönjük! :):)
2014. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Főztem disznósajttal paprikáskrumplit, mellé azt a lisztes, vizes kisütős dolgot csak én adtam hozzá egy kis tejet is, egész palacsintaízű lett, kenyérnek jó volt a paprikáskrumpli mellé. Nem haltam éhen és nem fogyott sok kaja :D holnapra valami sütin kell gondolkodnom, háztartási keksz, baracklekvár, alma és őrölt fahéjból. :D
2014. júl. 19. 19:59
 18/19 anonim ***** válasza:

Melyi hozzászólásban szereplő vizes-kisütőst használtad???


Süti:

Kekszet szépen sorban lerakod egy tálcára, kend meg a baracklekvárral. Egy vékonyabb sor dió rá, de ha ez nincs, akkor zsemlemorzsát a tetejére. (A rápakolt gyümölcsből esetleg még kifolyó levet megissza!)

Az almát lereszeled, cukorral, fahéjjal ízesíted, alaposan csavard ki a levet belőle és akkor terítsd el a lekvár/dió/zsemlemorzsa tetejére.

Ha lenne valami gyümölcs-zselatin, vagy hab a tetejére, az még tökéletes lenne.


Ide rakok egy linket, rengeteg ötletet lehet még belőle gyűjtögetni!


[link]

2014. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ezt csináltam (csak sima lisztből) :

"Tortilla liszt, só, langyos víz összegyúrni, kinyújtani,akár sörös üveggel is;), és lehetőleg teflonban olaj nélkül süthető, mint a palacsinta."


Köszönöm megint a sütireceptet is, jók a képek, majd egyszer csinálok ilyesmit, eddig még csak kanállal ehető szétesett sütiket csináltam mindig XD

Meg tejberizst de az 3ból 3x megromlott mert túl sokat csináltam . :(

2014. júl. 20. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!