Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehetséges valami kenyérfélét...

Lehetséges valami kenyérfélét FŐZNI? vagy. :Rizsből, krumpliból, zöldségekből, minden hús nélkül lehet főzni valami ehetőt?

Figyelt kérdés

Nincs itthon se kaja se pénz, a sütő vagy másfél évtizede nem működik, krumplit, tésztát vagy rizst nem tudom mivel falni, hacsak nem lehet ezekből összefőzni valamit, ezért gondolkodtam azon, hogy nem lehet kenyeret gázon főzni valahogy? csak az a baj, hogy tojás sincs liszt van itthon, egy nagyon kicsi tej, de reménykedni lehet :D


Az a baj, hogy válagatnom kell miből eszek, mert összevesztem itthon az eltartómmal és nem tudok rendesen zabálni, nem állítom hogy templomi egerek vagyunk amíg net van.


hagyma, 1-2 szem krumpli, tészta, rizs, disznósajt (hülyén hangzik, de makarónihoz is azt adtam :D), ezekből lehet valami laktatót kifőzni?


Segítséget köszönettel fogad: egy 17 éves végtelen étvágyú disznó :)


2014. júl. 19. 09:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
persze SÖR-t :) az folyékony kenyér :)
2014. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Filléres dolog, és nagyon egyszerű: Lángos. Olaj, és élesztő, és liszt kell hozzá, az van? Tojás elhagyható.


Vagy tortilla liszt, só, langyos víz összegyúrni, kinyújtani,akár sörös üveggel is;), és lehetőleg teflonban olaj nélkül süthető, mint a palacsinta. Kenyér az szerintem nem megoldható...


Zöldségek, vagy krumpli lereszelve, 1 tojás (elhagyható)kevés liszt, és kisütöd a a kanalankénti lepénykéket olajban. Nagyon finom.


Vagy Zöldség pörkölt rizzsel.

2014. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vagy paprikás krumpli disznósajttal. Én már csináltam piros paprika nélkül.
2014. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hú ezek nagyon jók, akár mindet megcsinálhatom, legalább nagyon jól lakok :D Nagyon nagyon köszönöm !!


Sört is csinálhatnék, de az mindig van itthon és jó sok, apuci már abban fürödhetne -.- :D

2014. júl. 19. 10:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Áááá megvan! Most jutott eszembe, hogy van olyan étel, hogy kápsztát, és húsokat raknak egy nagy fazékba, és kelt tészta cipókat tesznek a tetejére, és ott, a gőzben megfől, és olyan mint egy kenyér, persze nem ropogós, hanem egy tészta cipó.

Gondolom sima vízben is működik, vagy esetleg berakos alá a krumplit, vagy a rizst.

2014. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De sok eszem van, simán csinálhatok krumplistésztát, bár azt annyira nem szeretem, úgyhogy köszönöm az ötleteket
2014. júl. 19. 10:05
 7/19 anonim ***** válasza:
Szívesen! Jó étvágyat!:)
2014. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hús nincs, csak fagyasztot, panírozott izé fasírt, de azt egyszer összemócsingoltam és csináltam fűszeres fasírtot belőle (kenyérrel...) bármi lehet :D
2014. júl. 19. 10:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen tudom, hogy nincs hús, csak a gőzön főtt kenyér miatt írtam a kaját, a gőz, az hús nélkül is gőz, és van kenyér:)
2014. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Levest is tudsz csinálni.

Egy kis hagymát párolsz olajon aztán teszel bele sűtésztát (bármilyen jó csak a forma más) megpirítod, hogy barna legyen. Félre húzod a lángról aztán teszel bele pirospaprikát majd felöntöd vízzel.

Tedd vissza a gázra egy krumplit vágj fel kockára. tedd bele aztán fűszerezd (bors, ételízesítő, só) kb 15 perc alatt kész. Lebbencs leveshez hasonló íze lesz.

2014. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!