Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit süssek/csináljak...

Milyen sütit süssek/csináljak amiben nincs tej?

Figyelt kérdés

Nincs itthon tej és élesztő sem.

Nem jut eszembe semmi sütemény. Ja és gyümölcs sincs...


2014. jún. 29. 17:41
 1/8 A kérdező kommentje:

Közben kitaláltam a sajtos tv ropit.

Nélkülözhető a tejföl belőle illetve kefírrel helyettesíthetem?

2014. jún. 29. 17:46
 2/8 anonim ***** válasza:
piskóta
2014. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Brownie, linzer tésztás sütik
2014. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyszerű kakaóslepény, amibe a tejet lehet pótolni kefírrel,(fel kell higítani vízzel 2,5 decire.

HV: 25 deka liszt, 25 deka cukor, 10 deka vaj /margarin esetleg 1 deci olaj, 2,5 deci tej (helyett amit írtam )1 tojás, 1 csomag sütőpor, 2 jó ek. kakaópor, lehet vegyesen fahéjjal is.

a zsiradékot a cukorral, tojással elkeverjük, hozzáadjuk a tejterméket, majd a sütőporos lisztet. végül a kakaóport.

az egész masszát egy közepes , sütőpapírral bélelt ( vagy zsiradékkal kikent, belisztezett ) tepsibe öntjük.

kb 180 fokos sütőben kb 25-30 perc alatt megsütjük. villapróba !

Félbevágva meg lehet tölteni valamilyen lekvárral, de önmagában is finom, főleg fahéjas porcukorral megszórva.

2014. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sós receptem is van, nagyon finom sokáig eláll és ropogós marad.

30 deka liszt, 25 deka margarin, vagy 20 deka zsír, 10 deka reszelt sajt bele a tésztába, 6 evőkanál hideg víz, 1 ek. 10 %-os ecet, só kb egy jó teáskanálnyi, de az ízlés szerinti.

az apróra vágott zsiradékot elmorzsókáljuk a liszttel és összegyúrjuk a többi hozzávalóval.

fél órát pihentetjük. utána kb 1 cm vastag lappá nyújtjuk. derelyevágóval 1-1,5 cm-es csíkokra vágjuk, amiket 5-6 centisekre darabolunk.

felvert tojással lekenjük, és megszórjuk reszeltsajttal, szezámmal, vagy köménnyel.

tepsibe pakoljuk, (sütőpapír jó alá ) nem túl közel egymáshoz, mert szépen megnőnek.

aranysárgára sütjük.

napogig friss, ropogós marad.

2014. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszi a receptet.

Hány fokon süssem?

2014. jún. 29. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
180 fok mindegyik sütinek megfelel. előmelegített sütő természetesen.a sós nagyon gyorsan sül kb 15 perc.
2014. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megsütöttem. Isteni lett. Köszönöm!!!
2014. jún. 29. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!