Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szüleim elmentek nyaralni,...

Szüleim elmentek nyaralni, mit süssek/főzzek a testvéreimnek?

Figyelt kérdés

Na szóval. Az van, hogy a szülők elmentek 1 hétre nyaralni és rám bízták a főzés/sütést. Csak itt az a gond, hogy nem vagyok valami nagy konyhatündér. Eddig a tanulással voltam elfoglalva.

3 főre kéne főzni, de nem tudom, hogy mit csináljak.

Segítségeteket kérném.

Nem vagyok konyhatündér, de azt ellestem anyutól, hogy megveszi a boltba a húst és csak belerakja az olajba és kész is. Ugyan ezt több husival.


Milyen egyszerű és finom (viszonylag jól is néz ki) ételeket ismertek? Tudok ajánlani?

Egyszerű sütik is jöhetnek (leginkább gyümölcsösök). Meggy, cseresznye és majd később szeder. Mert van kertünk is.


Hol vásároljak? Tesco, Aldi, Lidl, Penny esetleg Profi?

Nekünk a kedvenc a Lidl, de nem tudom, hogy anyu hol vette azt a rántott husit amit már csak olajban kellett forgatni.


Ötletek? :)



2014. jún. 21. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyad valami csodahust vehetett, ha berakja aztan kesz is.

Nem hiszem, hogy lennenek ilyen szulok akik lelepnek, minden eloregondoskodas nelkul. Vagy van???

2014. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik boltban kapsz fagyasztott, félkész dolgokat, például rántott húst. A legjobb a Hungerit, de az elég drága. Rá van írva, hogy kell elkészíteni. Süthetsz mellé krumplit!
2014. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megnézed az akciós újságokat, hogy mi, hol az olcsó, és eszerint vásárolsz. Mirelit kaják mindenhol kaphatók, pl hal, sajt, húsok, fasírt, rántott zöldségek.
2014. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nézz körül, hogy mi van otthon, hogy ne vásárolj feleslegesen. Én a helyedben hagynám a fenébe a különböző félkész mirelit kajákat, hanem megtanulnék főzni. Kezd az egyszerűbb ételekkel. Főzhetsz akár nagyobb adagokat is, és akkor két napra lesz kajátok.

Amikkel lehetne próbálkozni: paprikáskrumli, gyümölcsleves, zöldségkrémleves, gombapörkölt tésztával, valamilyen hús sültkrumplival, salátával, tésztasaláta, különféle tésztaételek, töltött tök, cukkini v. padlizsán. Bögrés / poharas sütiket ajánlom, mert ezeket pofonegyszerű elkészíteni, bármilyen gyümölcsöt tehetsz bele.

2014. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván nem most fog főzéssel kísérletezni, ha annyit tud, hogy veszünk húst, beletesszük olajba, és kész a kaja...
2014. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Végy 30-40 dkg sertésmájat, vágd csíkokra, forgasd lisztbe, és zsírban vagy olajban süsd meg. Lapáttal forgasd át benne, hogy minden oldala szép rozsdabarna legyen!

Ugyanúgy megpucolod a krumplit, csíkokra vágva megsütöd, ez a köret hozzá. Valami uborkát, hasonló savanyúságot mellé.

(A csirkemáj finomabb, mint a sertésmáj, de azt alaposan át kell nézni, és ha esetleg van valamelyiken egy kis epe, hasonló oda nem való akármi, akkor azt le kell szedni. Most ne bajlódj vele, a sertésmájat hazaviszed, felszeled és kész.)

2014. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Hány éves vagy?

Ne ilyen mirelit dolgokat vegyél, hanem valami normális húst.

Mennyi pénz van rá?Hány évesek a tesóid?

Mik vannak otthon?

2014. jún. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!