Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki megbánta, hogy...

Van olyan, aki megbánta, hogy elmentek Dévény tornára?

Figyelt kérdés

Lányomnak kicsit késik az egyedül járás, látta őt más dolog miatt is többféle szakember, többsége azt mondja, hogy nem kell tornára menni, de páran azt, hogy igen. Konkrétan két dévényes is látta, egyik azt mondta, hogy mindenképpen kéne, a másik azt, hogy felesleges lenne.

Nem tudunk dönteni.


Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy van-e olyan, aki sajnálja, hogy elmentek, vagy mindenki, mindenféle esetekben elégedett?


2014. jún. 18. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam még 8 hónaposan sem forgott. Elvittem Dévényes gyógytornászhoz. 10 foglalkozást írt elő. A 3. után azt mondta: nem akar minket többet látni :)

Ugyanis a 3. után forgott, kúszott, felült és felállt. Konkrétan 3 hét alatt. Rettenetesen sajnáltam a foglalkozás alatt a kisfiamat, mert végig ordította az egészet, hányásig, de az eredményt látva, megérte.

2014. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és honnan tudtad, hogy a dévény módszer lesz jó? MIért nem valami más?
2014. jún. 18. 23:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyatej világnapi ünnepségre voltam hivatalos, mert a fél koraszülött osztályt az én tejemmel etették, és ott tartott egy rövid ismertetőt egy dévényes gyógytornász. Addig a védőnő, doktornő nyugtatgatott, hogy csak a súlya miatt ilyen tohonya, de az előadáson hangzottak meggyőztek.


Komoly gond nem volt a fiamnál, leginkább a kötött csípője akadályozta a mozgásfejlődésben a súlya mellett. Valószínű, hogy valamivel később minden mozgást produkált volna, de főleg ilyen kicsi korban az értelmi fejlődés, a későbbi képességek, összefüggésben vannak a mozgásfejlődéssel. Valószínűleg más módszer is hatásos lett volna, de ez került az látóterembe, ezt próbáltuk meg, sikerrel.

2014. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azóta 9 éves, nagyon jó a mozgáskoordinációja, versenysportol is, és a az utóbbi fél évben az országos versenyeken is kivétel nélkül dobogós volt.
2014. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nagyon ügyes! :)


enyém is koraszülött, de semmi gond nem volt. Az utógondozás miatt látják őt sokan, többféle szakember is, és mind azt mondja, hogy minden rendben, csak lassabban erősödik az izomzata.

Az értelmi fejlődéssel kapcsolatban pedig azt mondják, hogy egyrészt most is nagyon okos, a mozgást pedig később be tudja pótolni, az a lényeg, hogy ne maradjon ki mozgásfázis.

2014. jún. 19. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül elmentetek Dévényeshez?
2014. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
még nem, de most elküldtek minket egy vérvételre, hogy vajon kimutat-e majd egy bizonyos betegséget, és ennek függvényében lehet majd masszírozni. Úgyhogy majd esetleg később. :)
2014. jún. 25. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!