Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtagadnátok a Dévény...

Ti megtagadnátok a Dévény tornát ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Babám 9 hós lesz, tornára küldtek mert nem mászott, ott kiderült, h enyhén hipotón. A torna után pár nap múlva felállt és a mászást is gyakorolja. Szükség van egyáltalán a következő kínzásra? Elvigyem vagy ne? Megszakad a szívem amikor látom,h mennyire fáj neki! Oké, h felturbózza a mozgásfejlődését, de most már nem elég ha a babám magát fejleszti?
2013. ápr. 16. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg aggodalamidat a gyógytornászával. De ha ennyire hatott neki, akkor nem lehet, hogy megéri? Szegényke :(
2013. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt egy laikus nem tudja megfelelően megítélni. Ilyen esetben én csak szakember véleményére hagyatkoznék. Tudom, hogy borzasztó érzés lehet látni, ahogy szenved a babád, de ha a hozzáértők azt mondják, hogy mindenképpen szükséges ahhoz, hogy megfelelően fejlődjön, akkor próbáld meg elfogadni.
2013. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezek után pláne vinném, hiszen láthatóan használt neki.
2013. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Vidd, vidd, vidd, most meg ne állj!!!!!
2013. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Lányom nem forgott, dokíja elküldte. kaptunk idõpontot 1 hó múlvara s pont elõtte való nap kezdett forogni oda vissza. de csak az egyik oldalára. így is mentünk jó fél évig.utána már ő is kapott szünetet. ti is menjetek babának nem fáj csak kellemetlen mert szokatlan izommuködésre van kényszeritve.ezt a Panni néni mondta, ismerem személyesen.
2013. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

a dévény torna nem kínzás!

mind a három gyerekemt hordtam.

az egyiket csak 5x kellett vinni, a másikat fél évig, a harmadikat egy évig.

MIndenképpen vigyed! A dévényes majd megmondja, hogy kell -e még menni, vagy sem.

2013. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, elviszem, köszönöm a tanácsokat!
2013. ápr. 16. 23:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Én viszont nem vinném.

Az én kisfiam sem mászott 9 hónaposan, kb csak akkor kezdte a kúszást. Ő is enyhén hipotón, de szerencsére nem rögtön Dévényeshez vittem, hanem egy nagyon jó neurológushoz, aki elmagyarázta, hogy a hipotónia egy bizonyos szintig élettani dolog, vannak lazább izomzatú babák, és feszesebbek, és egy bizonyos pontig ezzel egyáltalán nem kell (és nem is szabad) semmit csinálni.

És igenis fájdalmas a Dévény módszer, ha nem feltétlenül muszáj, akkor nem szabad kínozni vele a gyereket.

Egyébként a kisfiam 11 hónaposan elkezdett mászni, 1 évesen felállt, most 13 hónapos, kapaszkodva lépeget. Minden rendben van vele, és most így utólag nagyon örülök, hogy nem vittem el "megkínoztatni", mert mint kiderült, teljesen felesleges lett volna.

2013. ápr. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és még valami. Egyáltalán nem kell annak örülni, hogy felállt, ha előtte nem nagyon mászott. Ha rögtön feláll, valószínűleg inkább majd járni akar, mint mászni, és a mászás kimaradásának később súlyos következményei lehetnek. Ilyenkor nyilvánul meg, hogy mennyire káros lehet a felesleges "fejlesztés", a mozgásfejlődés felesleges siettetése.

Egyébként 9 hónaposan még nem "kell" másznia, felállnia meg főleg nem.

Tudom, hogy a Dévényesek mást mondanak (nekik is meg kell élniük valamiből), de én a helyedben mindenképpen elvinném egy neurológushoz, ő mégiscsak jobban ért hozzá, mint egy Dévényes, ha a neurológus ajánlja a tornát, akkor rendben, de mindenképp járj utána, mert a felesleges fájdalomnál még rosszabbat is okozhatsz ezzel a gyerekednek.

2013. ápr. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. 6 hósan voltunk neurológusnál, a leletére azt írta, hogy mérsékelten hipotón. Nem küldött tornára. A lelet alapján a védőnő küldött el a Dévényeshez, ki sem derült volna ha nem mutogatom neki az eredményt. Egyszer még elviszem, de utána már nem, még a végén repülni is megtanul a sok tornától!:D

Egyébként fájhat neki a torna, mert kék-zöld szane van néhol, szóval...!:(

2013. ápr. 18. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!